Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 września 2021

Policjanci wzięli udział w szkoleniu. Zwrócono uwagę na mierniki prędkości

fot. archiwum

fot. archiwum

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i# powiatowych woj. kujawsko-pomorskiego szkolili się z zakresu obsługi urządzeń kontrolno-pomiarowych będących na wyposażeniu komórek ruchu drogowego.

W czwartek 23 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i prawidłowego użytkowania urządzeń kontrolno-pomiarowych będących na wyposażeniu komórek ruchu drogowego. Szkolenie, w którym uczestniczyło 21 funkcjonariuszy z woj. kujawsko-pomorskiego, przeprowadził st. asp. Remigiusz Rakowski – policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas szkolenia omówione zostały zasady działania i obsługi urządzeń kontrolno-pomiarowych. Szczególną uwagę zwrócono na mierniki prędkości takie jak LTI 20/20 TruCam i TruSpeed oraz analizatory wydechu Alcosensor IV i Alcoquant 6020. Policjantom pionu ruchu drogowego przypomniane zostały przepisy dotyczące stosowania ww. urządzeń oraz zwrócono uwagę na prawidłowe sporządzenie dokumentacji służbowej.

Uczestniczącym w szkoleniu policjantom zaprezentowano także w jaki sposób można wykonać wymagane przepisami testy przy pomiarze prędkości tj. test prędkości zerowej czy test celownika tzw. „test telegrafisty”. Omówione zostały podstawowe funkcje i możliwości laserowych mierników prędkości oraz zwrócono uwagę na optymalne warunki do pracy określone w instrukcji obsługi ww. urządzeń. Policjanci pełniący służbę na drodze będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Materiał: st. asp. Remigiusz Rakowski - KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    nikuś, w dniu 27-09-2021 06:29:33 napisał:

    Karać bezmyślnych kierowców nie w setkach tylko w tysiącach. Niech zaczną myśleć, co robią i jak.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)