Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 października 2018

Policjanci w szkole. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.powierzone

fot.powierzone

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej w Mycielewie policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

W Szkole Podstawowej w Mycielewie zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne z nakielskimi policjantami. Zajęcia prowadzili sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Dzieci dowiedziały się wiele na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Omówiono kwestie związane z korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjanci przypominali, w jakich miejscach można bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a w jakich jest to bardzo niebezpieczne i przede wszystkim niezgodne z przepisami. Dzieci miały możliwość poznane przepisy ćwiczyć wspólnie z mundurowymi na mini miasteczku ruchu drogowego.

Mowa była również o bezpieczeństwie rowerzystów, o tym, jak powinien być wyposażony jednoślad i jak osoby poruszające się jednośladami powinny korzystać z dróg.

Dzieci dowiedziały się również o zasadach kontaktu z osobami nieznajomymi oraz zasadach bezpiecznej zabawy poza terenem szkoły.

Policyjną profilaktyką objętych zostało 120 uczniów z klas 0 – III.

Materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Botox i kwas hialuronowy
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Sprawdzanie geometrii kół
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Mikrodermabrazja
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)