Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Policjanci spotkali się z uczniami. Czworonożny podopieczny wzbudził największą radość

fot. pow.

fot. pow.

O sytuacjach, w jakich należy używać numerów alarmowych#, zachowaniu w stosunku do nieznajomych i bezpiecznym korzystaniu z dróg, rozmawiali wczoraj policjanci podczas spotkania z uczniami w Mycielewie.

Wczoraj (14.09.21) w Szkole Podstawowej w Mycielewie zorganizowano spotkanie profilaktyczne z policjantami. Zajęcia prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z kcyńskim dzielnicowym asp. szt. Markiem Dubielem.

W szkole gościł też asp. szt. Łukasz Król, przewodnik służbowego psa, wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym, a ich wizyta wzbudziła największą radość.

Zajęcia przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, a policyjną profilaktyką objęto przedszkolaków oraz uczniów z klas 0-III. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna. Dzieci dowiedziały się o numerach alarmowych i sytuacjach, a jakich należy z nich korzystać. Policjanci przestrzegali przed wizytami osób nieznajomych informując, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać maluchy ze strony osób obcych.

Wiele uwagi funkcjonariusze poświecili też kwestiom związanym z ruchem drogowym, mowa była o zasadach korzystania z dróg przez pieszych, roli odblasków noszonych na odzieży oraz znaczeniu znaków i sygnałów drogowych.

Niewątpliwie największe zainteresowanie wywołała wizyta przewodnika policyjnego pas, asp. szt. Łukasza Króla, który zaprezentował umiejętności zwierzęcia, opowiedział o swojej pracy, a także uczył dzieci postawy, jaką należy przybrać podczas ataku psa.
Mundurowi mieli też dla uczniów drobne upominki w postaci odblaskowych zawieszek, które zakupione zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)