Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Policjanci podczas festynu promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji

fot.pow

fot.pow

Policjanci z nakielskiej jednostki oraz dzielnicowa z Kcyni zaprezentowali swoją pracę w trakcie imprezy# plenerowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej w Laskownicy. Festyn był doskonałą okazją do rozmów o bezpiecznych sposobach spędzania nadchodzących wakacji.

Kadra dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Laskownicy zorganizowała festyn dla uczniów pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeniu zostali także mundurowi z Nakła i Kcyni.

W festynie udział wzięli funkcjonariusze z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, policjanci „drogówki”, przewodnik psa wraz ze swoim podopiecznym oraz kcyńska dzielnicowa.

Policjanci przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć policyjne radiowozy w tym specjalny przystosowany do przewozu psów służbowych, wsiąść na służbowy motocykl, zobaczyć jak działają alkogogle, przymierzyć specjalistyczne ubranie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Dzieci chętnie oglądały policyjne stanowiska i rozmawiały z mundurowymi. Prócz rozmów na temat ich codziennej pracy, nie zabrakło też pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, szczególnie bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po trasach, zasad o których należy pamiętać pomagając rodzicom w pracach na gospodarstwie oraz zachowaniu w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Policjanci rozmawiali też o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Informowali jak korzystać z urządzeń wodnych i przypominali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)