Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Policjanci podczas festynu promowali bezpieczeństwo w trakcie wakacji

fot.pow

fot.pow

Policjanci z nakielskiej jednostki oraz dzielnicowa z Kcyni zaprezentowali swoją pracę w trakcie imprezy# plenerowej zorganizowanej przy Szkole Podstawowej w Laskownicy. Festyn był doskonałą okazją do rozmów o bezpiecznych sposobach spędzania nadchodzących wakacji.

Kadra dydaktyczna Szkoły Podstawowej w Laskownicy zorganizowała festyn dla uczniów pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeniu zostali także mundurowi z Nakła i Kcyni.

W festynie udział wzięli funkcjonariusze z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, policjanci „drogówki”, przewodnik psa wraz ze swoim podopiecznym oraz kcyńska dzielnicowa.

Policjanci przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Dzieci miały okazję obejrzeć policyjne radiowozy w tym specjalny przystosowany do przewozu psów służbowych, wsiąść na służbowy motocykl, zobaczyć jak działają alkogogle, przymierzyć specjalistyczne ubranie wykorzystywane przez policjantów podczas zabezpieczeń różnego rodzaju imprez.

Dzieci chętnie oglądały policyjne stanowiska i rozmawiały z mundurowymi. Prócz rozmów na temat ich codziennej pracy, nie zabrakło też pogadanek na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji, szczególnie bezpiecznego zachowania się podczas poruszania się po trasach, zasad o których należy pamiętać pomagając rodzicom w pracach na gospodarstwie oraz zachowaniu w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Policjanci rozmawiali też o bezpiecznych zachowaniach nad wodą. Informowali jak korzystać z urządzeń wodnych i przypominali o podstawowych zasadach korzystania z kąpielisk.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)