Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2017

Podwójny sukces. Alan Jagodziński stanął na podium w dwóch turniejach

fot. Paweł Czecki

fot. Paweł Czecki

Miniony weekend szachiści z Miastowic z klubu LKS Chrobry Gniezno po raz kolejny #odnieśli zwycięstwo w Wielkopolsce. Tym razem podium zdobyto dwukrotnie - w Poznaniu i w Obornikach.

W sobotę, 9 grudnia bracia Jagodzińscy z SP Palmierowo zagrali w poznańskim Turnieju Mikołajkowym.  Wzięło w nim udział ponad 50 młodych szachistów z klubów i szkół Wielkopolski. Alan zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Olaf uplasował się na piątej pozycji. Sędzią zawodów była Kamila Dembecka-Sobierajewicz.  Dzień później, w niedzielę szczęście znów dopisało szachistom z gnieźnieńskiego klubu. Tym razem zagrali w Obornikach koło Poznania. W grze wzięło udział aż 66 zawodników – dorosłych i dzieci. Alan zajął drugie miejsce w kategorii juniorów do lat 18. W klasyfikacji ogólnej, zdobył siódme miejsce.   Przegrał tylko jedną partię z siedmiu,  z doświadczonym kandydatem na mistrza krajowego z klubu z Trzcianki. Sędzią obornickiego turnieju był Maciej Cybulski.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)