Dziś mamy 18 stycznia 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2017

Podwójny sukces. Alan Jagodziński stanął na podium w dwóch turniejach

Miniony weekend szachiści z Miastowic z klubu LKS Chrobry Gniezno po raz kolejny #odnieśli zwycięstwo w Wielkopolsce. Tym razem podium zdobyto dwukrotnie - w Poznaniu i w Obornikach.

W sobotę, 9 grudnia bracia Jagodzińscy z SP Palmierowo zagrali w poznańskim Turnieju Mikołajkowym.  Wzięło w nim udział ponad 50 młodych szachistów z klubów i szkół Wielkopolski. Alan zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Olaf uplasował się na piątej pozycji. Sędzią zawodów była Kamila Dembecka-Sobierajewicz.  Dzień później, w niedzielę szczęście znów dopisało szachistom z gnieźnieńskiego klubu. Tym razem zagrali w Obornikach koło Poznania. W grze wzięło udział aż 66 zawodników – dorosłych i dzieci. Alan zajął drugie miejsce w kategorii juniorów do lat 18. W klasyfikacji ogólnej, zdobył siódme miejsce.   Przegrał tylko jedną partię z siedmiu,  z doświadczonym kandydatem na mistrza krajowego z klubu z Trzcianki. Sędzią obornickiego turnieju był Maciej Cybulski.

Materiał: Paweł Czecki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.