Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Po służbie nie zapomnieli, że są policjantami

fot. arch

fot. arch

Policjantem jest się zawsze, co udowodnili szubińscy patrolowcy, którzy wracając wczoraj po służbie# do domu zatrzymali pijanego motorowerzystę. 64-latek został przekazany wezwanym na miejsce mundurowym. Niebawem będzie się w sądzie tłumaczył ze swojego zachowania.

Wczoraj (10.04.19) po 14.00 szubińscy "patrolowcy", po zakończonej służbie, zostawili w szatni mundury i wyruszyli w drogę do domu. Nie zapomnieli jednak, że są policjantami i muszą reagować w sytuacji, kiedy mają uzasadnione podejrzenie, że doszło do przestępstwa. Tak też zrobili.

Kiedy na trasie zauważyli jadącego przeciwnym pasem motorowerzystę, mającego wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi, natychmiast zawrócili i ujęli mężczyznę, a na miejsce wezwali umundurowanych kolegów. Ci przewieźli 64-latka do komisariatu i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że policyjna czujność nie zawiodła. Zatrzymany motorowerzysta miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Mieszkaniec szubińskiej gminy został wraz z motorowerem przekazany rodzinie. Niebawem ponownie przyjdzie mu się spotkać z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grożą 2 lata więzienia. O wymiarze kary zdecyduje sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)