Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2019

Po raz kolejny wzięli udział w olimpiadzie. Godne reprezentowali szkołę

fot. Siwiak A.

fot. Siwiak A.

6 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni – Sandra #Kiepiela, #Zuzanna Wiejaczka i Rafał Krzyżanowski z klasy III Technikum Ekonomicznego, po raz kolejny wzięli udział w Kujawsko-Pomorskiej Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Bezpieczny i przyjazny region

Organizatorami tej X jubileuszowej edycji olimpiady były Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głównym celem olimpiady jest pobudzenie młodych ludzi do podejmowania działań, które zapewnią ład i porządek w ich środowisku lokalnym oraz zachęcania do zaznajamiani się z przepisami prawa.

Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru) został przeprowadzony w czwartek (6.12.2019r.) o godzinie 9:00 w Nakle nad Notecią, wzięło w nim udział 180 uczestników. Do kolejnego II etapu, który odbędzie się 15 stycznia 2020 roku w Toruniu przejdzie 100 najlepszych uczniów z całego województwa Kujawsko – Pomorskiego. Finał olimpiady odbędzie się 03 kwietnia 2020 roku także w Toruniu. Opiekunem naszych uczniów podczas tegorocznej edycji jest ponownie mgr Agnieszka Siwiak.

Dziękujemy uczestnikom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Trzymamy za Was kciuki!

Materiał: Siwiak A.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)