Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Plaża w Wąsoszu oficjalnym kąpieliskiem. Niebawem ruszy sezon kąpielowy

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

26 czerwca oficjalnie ruszy sezon kąpielowy na obszarze gminy Szubin. Potrwa do #26 sierpnia. Rada Gminy Szubin podjęła w tej sprawie uchwałę, ale nie tylko w tej.

W powiecie nakielskim najczęściej wykorzystywanym miejscem do letniego wypoczynku i kąpieli jest jezioro w Wąsoszu. Na terenie Gminy Szubin to jedyne miejsce zagospodarowane infrastrukturą wypoczynkową, na którym istnieje możliwość zorganizowania kąpieliska miejskiego, w zgodzie z zapisami prawa wodnego. W związku z tym Burmistrz Szubina wystąpił o zgodę na organizację kąpieliska do Wód Polskich. - W związku z brakiem sprzeciwu, przygotowany został projekt przedmiotowej uchwały i wyłożony do wglądu publicznego od 11.02.2019 r. do 14.02.2019 r. Do przedmiotowego projektu uchwały nie wniesiono uwag ani propozycji zmian - czytamy.

Następnie projekt uchwały wraz z dokumentami określającymi szczegółowy opis kąpieliska przekazane zostały do zaopiniowania Wodom Polskim, właścicielowi wód, Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska i Państwowemu Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu. Powyższe organy zaopiniowały pozytywnie przedmiotowy projekt uchwały, nie zgłaszając uwag. W związku z tym przystąpiono do realizacji zadań związanych z uruchomieniem na sezon letni kąpieliska w Wąsoszu.

W tym roku sezon kąpielowy rozpocznie się 26 czerwca, a zakończy 26 sierpnia.

Oceń artykuł: 12 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  czytelnik, w dniu 21-05-2019 16:09:38 napisał:

  Ratownicy z powiatu czekają na zatrudnienie.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  czerwcowe obawy, w dniu 21-05-2019 19:36:19 napisał:

  Pięknie oby było bezpieczniej niż w poprzednim sezonie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Nakielski, w dniu 23-05-2019 11:03:42 napisał:

  Parkingi też zrobione z numeracją, czy kazdy gdzie jak popadnie????

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Rolery - mezoterapia skóry
Wulkanizacja
Budowa domu pod klucz
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)