Dziś mamy 11 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

30 maja 2020

Place zabaw i siłownie mogą zostać otwarte. Obowiązują nowe zasady

fot. PM

fot. PM

Od 30 maja rząd dał możliwość otwarcia placów zabaw. Korzystać można także z #siłowni na świeżym powietrzu i małej infrastruktury leśnej.

W ostatnim czasie dzieci nie miały wielu możliwości do zabawy poza domem. Wcześniej oblegane place zabaw długi czas świeciły pustkami. Wszystko jednak wraca do normalności, więc i place zabaw mogą zostać otwarte i to od dzisiaj. Dostępne mogą być także siłownie na powietrzu i mała infrastruktura leśna. Siłownie w zamkniętych pomieszczeniach uruchomione zostaną wraz z m. in. basenami, salami zabaw i parkami rozrywki 6 czerwca.

Burmistrzowie i wójt gmin w powiecie nakielskim nie wydali jeszcze stosowanych komunikatów dotyczących otwarcia obiektów, więc na razie pozostają one zamknięte. Główny Inspektorat Sanitarny nie podał jeszcze także wytycznych dotyczących korzystania z tych obiektów. Prawdopodobnie, wchodząc na teren placu zabaw, rodzice będą musieli zakrywać nos i usta, a dzieci tylko dwumetrowy odstęp.  Urządzenia będą musiały być także regularnie dezynfekowane.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (9)

  Paterek , w dniu 30-05-2020 15:20:03 napisał:

  To jest głupota jakąś i porażka oj biedne dzieci biedne rodzice co oni będą musieli robić żeby być na świeżym powietrzu z dziećmi mieć na sobie te szkoiwe s maty jak muzumanki może najlepiej niech się rodzice ubiorą jak muzumanki będzie wtedy najlepiej wszystko zakryją o będzie wtedy może normalnie to wszystko jest takie pojeb.... Szkoda słów

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (8)

  Nakielanka , w dniu 30-05-2020 21:52:55 napisał:

  A wytłumacz dziecko aby trzymało odstęp 2 metry od innego dziecka na placu zabaw paranoja.....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (6)

  Stonka, w dniu 30-05-2020 23:48:17 napisał:

  Teraz okaże się że wejście na plac zabaw będzie płatny bo koszty dezynfekcji. Dokładnie jak wytłumaczyć dziecku żeby na placu zabaw miał 2 metry odstępu od innego dziecka paranoja.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (10)

  Nakielanka 1, w dniu 31-05-2020 08:06:10 napisał:

  Nigdy w życiu nie zakryje memu dziecku ust i nosa. Nie robię tego od początku niby epidemii, a teraz mam to robić! Niech lepiej wymienią piasek na całym placu zabaw bo stał się jedną wielką kuwetą dla kotów! Już został zgłoszony jeden plac zabaw na Krzywoustego, byłam świadkiem jak kotki sobie wchodziły na plac zabaw i się załatwiały!!! A teraz ja mam pozwolić swemu dziecku na zabawę na takim placu gdzie pełno jest kocich odchodów!!! Nigdy!! Ciekaw jestem kto będzie pilnował dezynfekcji???

  odpowiedz

  • 8 (8)

  nakielanin, w dniu 31-05-2020 16:35:14 napisał:

  Jutro Dzień Dziecka święto naszych dzieci a place zabaw nadal zamknięte.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Remonty mieszkań
Masaż leczniczy
Meble kuchenne
Skup i sprzedaż części
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)