Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

27 sierpnia 2019

Pierwsze miesiące wojny - zaproszenie do wzięcia udziału w spacerze

fot. pow.

fot. pow.

Jak wyglądały pierwsze miesiące wojny w Kcyni? Które z miejsc w mieście są związane z tragicznymi wrześniowymi# wydarzeniami? Gdzie znajdowała się siedziba Gestapo? Jak wyglądała wojenna codzienność?

Na te i zapewne inne pytania wspólnie będziemy szukać odpowiedzi w trakcie spaceru, organizowanego przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Spotykamy się 27 sierpnia 2019 roku (wtorek) o godz. 18:00 pod budynkiem Urzędu Miejskiego w Kcyni. W przestrzeni miasta odwiedzimy te miejsca, które wiążą się z wydarzeniami pierwszych miesięcy wojny. W trakcie spaceru – jak zawsze – unikalne historyczne materiały, nagrania i archiwalne fotografie. Zapraszamy!

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Materiał: Justyna Makarewicz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)