Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 czerwca 2023

Pierwsza pomoc przedmedyczna. Zakończono szkolenia dla uczniów

fot. MLUKS

fot. MLUKS "Orlik" Kcynia

Zakończyliśmy ostatnie szkolenia z #pierwszej pomocy przedmedycznej.

W warsztatach "Wiemy jak ratować życie" wzięli udział uczniowie Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie oraz I Liceum Ogólnokształcące im.Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, a w warsztatach "Jedzie do ciebie karetka pogotowia" uczniowie Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Palmierowie oraz Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie.

Warsztaty prowadzą ratwonicy medyczni z firmy HELPMED p.Katarzyna Kosecka-Botwicz i p. Adrian Zieńczuk. 

Teraz przed nami ostatni etap. 6 czerwca w Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni na ul. Wyrzyskiej X gminny oraz IX powiatowy konkurs pierwszej pomocy przedmeczynej. Będzie razem 9 szkół.

Materiał: Bartek Łyszczarz/MLUKS "Orlik" Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)