Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Piątka PiS nie przyciągnęła mieszkańców Kcyni

fot. LZ

fot. LZ

Porażająco niska frekwencja – kilka urzędniczek, burmistrz i dwoje mieszkańców – tyle osób# zainteresowało się nową „Piątką Pis”. Spotkanie informacyjne odbyło się w czwartek w samo południe w Urzędzie Miejskim w Kcyni. Poprowadzili je przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego.

Czym jest Piątka PiS? To Emerytura+, 500+, niższy PIT, brak PITu dla młodych (do 26. roku życia) oraz przywrócenie połączeń lokalnych. Ci, którzy przyszli na spotkanie w kcyńskim urzędzie, nie wydawali się uradowani nowym programem partii rządzącej.

 - Statystyki, które państwo przedstawiacie, są wzięte z kapelusza. Nas 500+ na każde dziecko nie cieszy, bo samorząd będzie musiał dokładać do tego kolejne pieniądze – do wynagrodzeń pracowników, dojdą koszty związane z wypłatą świadczeń, z obsługą bankową, zakupem sprzętu. To kolosalne pieniądze – takie głosy padały z sali na temat poszerzenia programu 500+. Osoby, które prezentowały nowy program, wyraziły nadzieję, że będzie się rodzić coraz więcej dzieci, więc koszty nie będą duże. - Przecież dzieci nie zapłacą za obsługę tego programu! - odpowiedzieli mieszkańcy Kcyni.

Sporo uwagi poświęcono przywróceniu połączeń lokalnych. - Nie można porzucić samorządów z tym problemem bez żadnych środków. A jest problem z podróżowaniem między gminami. Za chwilę 1/3 naszego społeczeństwa to będą emeryci, którzy chcą jechać do lekarza czy do kościoła. Program jest dopiero projektem i trwają konsultacje – mówił przedstawiciel z Urzędu Wojewódzkiego.

Burmistrz Marek Szaruga odpowiedział, że już teraz jest problem z połączeniami. - Martwi mnie jednak, że samorządy będą musiały do tego zadania dokładać i to około 30%. Będziemy też dokładać do 500+ i do oświaty. A gdzie inwestycje i inne rzeczy? Gdzie bezpieczeństwo? Mamy ochotnicze straże pożarne z 40-letnimi samochodami! Jeszcze chwila i będziemy dokładać do wszystkiego. Trudno będzie nam realizować wiele programów, bo zwyczajnie nie będzie nas na to stać – przyznał Marek Szaruga.

Podczas spotkania rozmawiano także o zniesieniu PIT dla osób do 26. roku życia. Z założenia są to osoby, które zarabiają najniższą krajową, a dzięki temu ich pensa netto będzie wyższa. - My też po kilkunastu latach pracy zarabiamy najniższą krajową – tak skomentowała propozycję partii rządzącej jedna z mieszkanek.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (15)

  dred, w dniu 11-04-2019 16:10:27 napisał:

  brawo Kcynia :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (9)

  mieszkaniec, w dniu 11-04-2019 17:15:25 napisał:

  no brawo :D

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Tadeusz, w dniu 11-04-2019 19:17:20 napisał:

  Gdzie pan Skoczek?

  odpowiedz

  • 4 (10)

  gosc, w dniu 11-04-2019 20:13:18 napisał:

  kcynia była jest i bedzie czerwona patola głosuje na PO a socjal bierze z PISu i cieszy sie jak pracuje z 5 zł na godzine

  odpowiedz

  • 1 (9)

  obserwator, w dniu 11-04-2019 20:19:33 napisał:

  wystarczy spojrzec na plakaty sami posłowie SLD nic dodac nic ująć szcesliwi kcynianie jak nie mają zapłacic za rachunki za czasów PO a teraz jak ma już bo pracuje psioczy na PIS

  odpowiedz

  • 1 (5)

  sara, w dniu 11-04-2019 21:35:16 napisał:

  panie z urzędu woj. emeryci nigdzie do kościoła nie będą jeździć, kościoły są na każdym rogu a do lekarza też nie pojadą bo służbą zdrowia dzięki wam umiera

  odpowiedz

  • 2 (6)

  mieszkaniec, w dniu 12-04-2019 07:02:52 napisał:

  Dlaczego spotkanie było o 12? Przecież ludzie pracują, a może o to chodziło?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kombi, w dniu 12-04-2019 18:36:17 napisał:

  A po co wnioski przez Internet zrobi się na pierwsze i drugie, oraz wyprawka 300+

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Ja, w dniu 12-04-2019 20:25:24 napisał:

  Weźcie zmieńcie tego gościa bo tylko wstyd dla Gminy. Nic nie potrafi załatwić wszyscy w koło kasę dla gmin ściągają a tu cisza

  odpowiedz

  • -1 (11)

  Szczęśliwy kraj smutnych ludzi , w dniu 12-04-2019 22:20:09 napisał:

  Wielka piątka PiS jedyne co przyciąga to nieszczęście i rozpad państwa polskiego!

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Lis, w dniu 14-04-2019 21:17:30 napisał:

  Nakło się rozwija, Paterek się rozwija, Sadki i Mroczka już też wystartowały, Szubin też do przodu... tylko w Kcyni stypa i narzekanie... Ale jaki Pan... taki... Nie wiem czy to przez dumę czy co... ale Kcynia i kcynianie na tym cierpią. Tak jest jak ważniejsze są przekonania włodarza niż dobro nasze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Mikrodermabrazja
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)