Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2019

Patriotycznie w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Lekcja patriotyzmu w terenie

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. # "Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka - w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z okazji zbliżających się świąt Flagi i Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się kolejne przedsięwzięcia.

W czwartek, 25 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej "Gromadka Kubusia Puchatka" udały się na lekcję patriotyzmu w terenie. W ramach spaceru odwiedziły Burmistrza Kcyni Marka Szarugę w jego gabinecie, zwiedziły salę posiedzeń, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej oraz ważne uroczystości, jak również zatrzymały się przy miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W centralnym punkcie miasta ustawiony jest obelisk upamiętniający Powstanie Wlkp., przy którym dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o powstaniu. Pomocą w oprowadzeniu po urzędzie służyła p. Justyna Makarewicz. W piątek, 26 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne brały udział w warsztatach patriotycznych, podczas których wykonały piękne elementy związane z symbolami naszej Ojczyzny. Wykorzystane zostały zakupione do tego materiały, w tym m.in. patriotyczne kolorowanki i gry. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)