Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

29 kwietnia 2019

Patriotycznie w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Lekcja patriotyzmu w terenie

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego "Marzenie" pn. # "Powstanie Wielkopolskie oczyma przedszkolaka - w 100. rocznicę zwycięskiego zrywu" dofinansowanego w ramach konkursu ofert nr 1/2019 "Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Krajnie i Pałukach" ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego oraz z okazji zbliżających się świąt Flagi i Rocznicy Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni odbyły się kolejne przedsięwzięcia.

W czwartek, 25 kwietnia dzieci z grupy przedszkolnej "Gromadka Kubusia Puchatka" udały się na lekcję patriotyzmu w terenie. W ramach spaceru odwiedziły Burmistrza Kcyni Marka Szarugę w jego gabinecie, zwiedziły salę posiedzeń, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej oraz ważne uroczystości, jak również zatrzymały się przy miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim. W centralnym punkcie miasta ustawiony jest obelisk upamiętniający Powstanie Wlkp., przy którym dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o powstaniu. Pomocą w oprowadzeniu po urzędzie służyła p. Justyna Makarewicz. W piątek, 26 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne brały udział w warsztatach patriotycznych, podczas których wykonały piękne elementy związane z symbolami naszej Ojczyzny. Wykorzystane zostały zakupione do tego materiały, w tym m.in. patriotyczne kolorowanki i gry. Na koniec warsztatów wszystkie dzieci odśpiewały hymn Polski.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraza zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)