Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

27 marca 2020

Pandemia wpływa na ruch na drogach. Mniej kolizji i wypadków w powiecie

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Apele o pozostanie w domach, ograniczenie liczby spotkań i praca zdalna w #związku z pandemią koronawirusa przyczyniły się do zmniejszenia ruchu na drogach, co przełożyło się na spadek liczby wypadków i kolizji.

Koronawirus zmienił codzienność większości mieszkańców polskich miast. Niektórzy z utęsknieniem oczekują końca społecznej kwarantanny, ale nikt nie wie jeszcze kiedy ta chwila nastąpi. Mimo wszystko, zmiana trybu pracy i ograniczenie liczby spotkań ma również pozytywne skutki. Ruch w wielu miastach znacząco się zmniejszył, co poskutkowało ograniczeniem korków, a także spadkiem liczby kolizji i wypadków drogowych.

Jak jest w powiecie nakielskim? Od początku marca doszło do 59 kolizji, wypadków nie odnotowano. W tym samym okresie w roku 2019 policja odnotowała 80 zdarzeń, w tym 4 wypadki i 76 kolizji. Oznacza to spadek o 21 zdarzeń. – W ocenie policjantów pracujących na drogach, ruch jest mniejszy - podkreśla rzecznik prasowa KPP Nakło podkom. Justyna Andrzejewska. Informacji tych jednak nie potwierdzają statystyki, gdyż policja nie prowadzi pomiaru ruchu, jednak gołym okiem widać, że w miastach nie tworzą się korki, nawet w godzinach szczytu.

Na tym samym poziomie względnie pozostaje natomiast interwencyjność. - W czasookresie 1.03.19-26.03.19 policjanci na terenie powiatu nakielskiego przeprowadzili 672 interwencje. W tym samym czasie roku 2020 interwencji przeprowadzono 631 – informuje podkom. Justyna Andrzejewska.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Debeściak, w dniu 27-03-2020 21:06:48 napisał:

    To fakt, wracając z Warszawy rzeczywiście ruch mniejszy na dk nr 10 spokojnie można jechać ,za to po wjeździe na drogę z Łochowa do Nakła ok 22 bez zmian wyprzedzaniu wymuszanie zajeżdżanie .....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Tonery Directions
27PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)