Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2018

Pamięci Żołnierzy 27. Dywizji WDP AK. Rywalizacja była bardzo zacięta

fot. JRS Kowalewko

fot. JRS Kowalewko

19 maja w Kowalewku na strzelnicy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego zostały #przeprowadzone zawody strzeleckie poświęcone pamięci żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji piechoty Armii Krajowej, nad którymi patronat honorowy objęła Pani poseł Ewa Kozanecka.

W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach - karabin centralnego zapłonu odległość 100m oraz pistolet centralnego zapłonu odległość 25m. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta i przyciągnęła czołowych zawodników z renomowanych klubów sportowych z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego tj. Zawisza Bydgoszcz, KKS Gward z Kwidzynia, KŻR Nakło nad Notecią, LOK Kcynia, BKS Bydgoszcz, MKS Kowalewko. Nad sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwał Prowadzący Strzelanie Sławomir Kubalewski oraz Sędzia Strzelectwa Sportowego Robert Światłowski.

W konkurencji karabin centralnego zapłonu najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Stasiak (KKS Gward Kwidzyń), drugie miejsce przypadło dla Mariusza Bojewskiego (Klub Żołnierzy Rezerwy z Nakła nad Notecią), trzecie miejsce dla Pawła Stałowskiego (LOK Kcynia). W konkurencji pistolet centralnego zapłonu zawodnicy dokonali przetasowania miejsc medalowych tz. pierwsze miejsce zdobył zawodnik KŻR Nakło Mariusz Bojewski, drugie miejsce wywalczył zawodnik KKS Gward  Rafał Stasiak, trzecia lokata przypadła zawodnikowi LOK z terenu gminy Kcynia Pawłowi Stałowskiemu. Aktu dekoracji zawodników dokonali Pani poseł Ewa Kozanecka wraz z Komendantem OSP JRS w Kowalewku Krzysztofem Napieralskim, którzy złożyli podziękowania za zdrową rywalizację sportową, a także promowanie i kultywowanie pamięci o żołnierzach Wołynia.

materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 36 34

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  lol, w dniu 21-05-2018 15:16:34 napisał:

  cyt. posłanki PiS Bernadety Krynickiej ... "Te strzelnice, obrona terytorialna, te ławeczki, to wszystko też jest dla osób niepełnosprawnych. Ja nie widzę problemu żeby osoby niepełnosprawne nie mogły korzystać ze strzelnic. ..."

  odpowiedz

  • -3 (17)

  XXX, w dniu 21-05-2018 16:19:37 napisał:

  Ja nie widzę problemu,żeby organizatorzy uzupełnili swoją wiedzę o roli LWP w drugiej wojnie światowej i w odbudowie naszego kraju.Im też się należy cześć i szacunek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 7 (15)

  Pryzjaciel, w dniu 21-05-2018 17:46:58 napisał:

  wystarczy udostepnic strzelnice, by byc numero uno w pis, promocja swoich pelna geba...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (22)

  ukady, w dniu 21-05-2018 18:04:09 napisał:

  Proszę o odpowiedzieć jak wyglądał konkurs na Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni? Dlaczego na zawodach w strzelnicy w Kowalewku promuję się tylko polityków PiS? Dlaczego odbywają się tam Pikniki Gazety Polskiej? Dlaczego pełnomocnik PiS Kcynia nie został przewodniczącym PiS Kcynia w demokratycznych wyborach tylko z nadania polityków z Bydgoszczy? Czy pełnomocnik PiS, gdy zostanie burmistrzem będzie kandydatem niezależnym, czy sterowanym przez przewodniczącego PiS z Nakła? (widać go na zdjęciach) Jak wygląda zatrudnianie na kierownicze stanowiska w cukrowni w Nakle? Jak zostać asystentem europosła i jednocześnie dostać kierownicze stanowisko w cukrowni? Myślę, że mieszkańcy Kcyni odpowiedzą sami na te pytania…

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 4 (8)

  gun, w dniu 21-05-2018 18:21:20 napisał:

  Zawisza Bydgoszcz, KKS Gward z Kwidzynia, KŻR Nakło nad Notecią, LOK Kcynia, BKS Bydgoszcz, MKS Kowalewko to oni wszyscy z pisu ? czy trenują ten sport. nie mieszajcie sportu z polityką

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ja, w dniu 21-05-2018 21:41:21 napisał:

  Cudownie zdrowieją niektorzy na strzelnicy j

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  As w rękawie, w dniu 22-05-2018 16:38:16 napisał:

  Idzie nowe towarzysze, juz niedługo coraz bliżej.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Iza, w dniu 23-05-2018 08:07:38 napisał:

  A kto to jest na pierwszym zdjeciu? Kolo pani poseł

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Józef, w dniu 23-05-2018 16:57:11 napisał:

  Kolejna wartościowa inicjatywa/organizacja lokalna została upolityczniona. Szkoda

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Czytniki kodów kreskowych
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)