Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2018

Pamięci Żołnierzy 27. Dywizji WDP AK. Rywalizacja była bardzo zacięta

fot. JRS Kowalewko

fot. JRS Kowalewko

19 maja w Kowalewku na strzelnicy OSP Jednostki Ratownictwa Specjalnego zostały #przeprowadzone zawody strzeleckie poświęcone pamięci żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji piechoty Armii Krajowej, nad którymi patronat honorowy objęła Pani poseł Ewa Kozanecka.

W zawodach udział wzięło kilkudziesięciu zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach - karabin centralnego zapłonu odległość 100m oraz pistolet centralnego zapłonu odległość 25m. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta i przyciągnęła czołowych zawodników z renomowanych klubów sportowych z terenu całego województwa kujawsko-pomorskiego tj. Zawisza Bydgoszcz, KKS Gward z Kwidzynia, KŻR Nakło nad Notecią, LOK Kcynia, BKS Bydgoszcz, MKS Kowalewko. Nad sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwał Prowadzący Strzelanie Sławomir Kubalewski oraz Sędzia Strzelectwa Sportowego Robert Światłowski.

W konkurencji karabin centralnego zapłonu najlepszym zawodnikiem okazał się Rafał Stasiak (KKS Gward Kwidzyń), drugie miejsce przypadło dla Mariusza Bojewskiego (Klub Żołnierzy Rezerwy z Nakła nad Notecią), trzecie miejsce dla Pawła Stałowskiego (LOK Kcynia). W konkurencji pistolet centralnego zapłonu zawodnicy dokonali przetasowania miejsc medalowych tz. pierwsze miejsce zdobył zawodnik KŻR Nakło Mariusz Bojewski, drugie miejsce wywalczył zawodnik KKS Gward  Rafał Stasiak, trzecia lokata przypadła zawodnikowi LOK z terenu gminy Kcynia Pawłowi Stałowskiemu. Aktu dekoracji zawodników dokonali Pani poseł Ewa Kozanecka wraz z Komendantem OSP JRS w Kowalewku Krzysztofem Napieralskim, którzy złożyli podziękowania za zdrową rywalizację sportową, a także promowanie i kultywowanie pamięci o żołnierzach Wołynia.

materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 36 34

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  lol, w dniu 21-05-2018 15:16:34 napisał:

  cyt. posłanki PiS Bernadety Krynickiej ... "Te strzelnice, obrona terytorialna, te ławeczki, to wszystko też jest dla osób niepełnosprawnych. Ja nie widzę problemu żeby osoby niepełnosprawne nie mogły korzystać ze strzelnic. ..."

  odpowiedz

  • -3 (17)

  XXX, w dniu 21-05-2018 16:19:37 napisał:

  Ja nie widzę problemu,żeby organizatorzy uzupełnili swoją wiedzę o roli LWP w drugiej wojnie światowej i w odbudowie naszego kraju.Im też się należy cześć i szacunek.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 7 (15)

  Pryzjaciel, w dniu 21-05-2018 17:46:58 napisał:

  wystarczy udostepnic strzelnice, by byc numero uno w pis, promocja swoich pelna geba...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (22)

  ukady, w dniu 21-05-2018 18:04:09 napisał:

  Proszę o odpowiedzieć jak wyglądał konkurs na Dyrektora Zakładu Poprawczego w Kcyni? Dlaczego na zawodach w strzelnicy w Kowalewku promuję się tylko polityków PiS? Dlaczego odbywają się tam Pikniki Gazety Polskiej? Dlaczego pełnomocnik PiS Kcynia nie został przewodniczącym PiS Kcynia w demokratycznych wyborach tylko z nadania polityków z Bydgoszczy? Czy pełnomocnik PiS, gdy zostanie burmistrzem będzie kandydatem niezależnym, czy sterowanym przez przewodniczącego PiS z Nakła? (widać go na zdjęciach) Jak wygląda zatrudnianie na kierownicze stanowiska w cukrowni w Nakle? Jak zostać asystentem europosła i jednocześnie dostać kierownicze stanowisko w cukrowni? Myślę, że mieszkańcy Kcyni odpowiedzą sami na te pytania…

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (5)
  • 4 (8)

  gun, w dniu 21-05-2018 18:21:20 napisał:

  Zawisza Bydgoszcz, KKS Gward z Kwidzynia, KŻR Nakło nad Notecią, LOK Kcynia, BKS Bydgoszcz, MKS Kowalewko to oni wszyscy z pisu ? czy trenują ten sport. nie mieszajcie sportu z polityką

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ja, w dniu 21-05-2018 21:41:21 napisał:

  Cudownie zdrowieją niektorzy na strzelnicy j

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  As w rękawie, w dniu 22-05-2018 16:38:16 napisał:

  Idzie nowe towarzysze, juz niedługo coraz bliżej.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Iza, w dniu 23-05-2018 08:07:38 napisał:

  A kto to jest na pierwszym zdjeciu? Kolo pani poseł

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Józef, w dniu 23-05-2018 16:57:11 napisał:

  Kolejna wartościowa inicjatywa/organizacja lokalna została upolityczniona. Szkoda

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Remonty mieszkań
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)