Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzono w # dniu 10.11.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów w Gminie Kcynia Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorów i zniewolenia przez zaborców niemieckiego, rosyjskiego i austriackiego.

Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości przez Polskę i pamięci uczestników narodowego zbrojnego czynu wyzwoleńczego, działań dyplomatycznych oraz odbudowy Państwa Polskiego po zaborach.

Turniej rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zawody przebiegły w atmosferze patriotycznej zadumy i sportowej rywalizacji. Zawody przyniosły zawodnikom i kibicom widowiskową grę przy stołach do tenisa i niesamowite sportowe emocje.

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano systemem gry ”każdy z każdym” i systemem „rosyjskim” w zależności od ilości zawodników w kategorii do trzech wygranych setów każdy mecz.

Grano w kategoriach: szkoła podstawowa kat. Dziewczęta, szkoła podstawowa chłopcy, Junior/Juniorka OPEN, Senior/Seniorka OPEN. W zawodach wzięło udział czterdziestu zawodników.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Kategoria szkoła podstawowa kat. Dziewczęta                     
I miejsce Wiktoria Kowalska - Głogowiniec      
II miejsce Julia Kowalska – Głogowiniec                         
III miejsce Aleksandra Popiela - Grocholin              

Kategoria szkoła podstawowa kat. Chłopcy                           

I miejsce Kamil Chabowski – Bydgoszcz        
II miejsce Jakub Nadolny – Brdów k. Koina       
III miejsce Łukasz Nadolny – Brdów k. Konina                  

Kategoria Junior/Juniorka OPEN                                    

I miejsce Jakub Wikarjak – Białosliwie      
II miejsce Dominik Pająk – Białośliwie                         
III miejsce Mateusz Kemnitz – Nowa Wieś Notecka           

Kategoria Senior/Seniorka OPEN                                                    

I miejsce Ryszard Berka – Nakło nad Notecią-Stalówka    
II miejsce Marika Baczyńska – Podolin       
III miejsce  Kamil Michałek – Paterek       

Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga na podsumowaniu zawodów zawodnikom i kibicom wskazał na znaczenie dla Polaków Polskiej Państwowości, obchodów przez Polaków Narodowego Święta Niepodległości 101. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 lata zaborów i niebytu na arenie międzynarodowej państwowości Polskiej.

Pan Marka Szaruga podziękował zawodnikom za udział w zawodach, złożył gratulacje za zajecie miejsc na podium i dalszych w klasyfikacji podkreślając, że najistotniejszy jest wymiar patriotyczny i udział Wasz zawodniczki i zawodnicy w rywalizacji sportowej w Turnieju.

Następnie Pan Marek Szarug dokonał wręczenia pucharów za miejsca na podium I, II i III w każdej z kategorii zgodnie z klasyfikacją końcową.

Sędziowanie główne zawodów przeprowadzili i zawody poprowadzili Pan Marek Sobczak i Pan Mirosław Grabarski. Pomoc przy przeprowadzeniu zawodów również zapewniła Pani Karolina Baczyńska z SP w Kcyni. 

Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni i Urząd Miejski w Kcyni.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)