Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchary Burmistrza Kcyni przeprowadzono w # dniu 10.11.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni przy ul. Wyrzyskiej 12 w ramach obchodów w Gminie Kcynia Narodowego Święta Niepodległości Polski 11 Listopada 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości po 123 latach rozbiorów i zniewolenia przez zaborców niemieckiego, rosyjskiego i austriackiego.

Turniej poświęcono odzyskaniu Niepodległości przez Polskę i pamięci uczestników narodowego zbrojnego czynu wyzwoleńczego, działań dyplomatycznych oraz odbudowy Państwa Polskiego po zaborach.

Turniej rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zawody przebiegły w atmosferze patriotycznej zadumy i sportowej rywalizacji. Zawody przyniosły zawodnikom i kibicom widowiskową grę przy stołach do tenisa i niesamowite sportowe emocje.

Na Turnieju obowiązywały przepisy PZTS. Grano systemem gry ”każdy z każdym” i systemem „rosyjskim” w zależności od ilości zawodników w kategorii do trzech wygranych setów każdy mecz.

Grano w kategoriach: szkoła podstawowa kat. Dziewczęta, szkoła podstawowa chłopcy, Junior/Juniorka OPEN, Senior/Seniorka OPEN. W zawodach wzięło udział czterdziestu zawodników.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

Kategoria szkoła podstawowa kat. Dziewczęta                     
I miejsce Wiktoria Kowalska - Głogowiniec      
II miejsce Julia Kowalska – Głogowiniec                         
III miejsce Aleksandra Popiela - Grocholin              

Kategoria szkoła podstawowa kat. Chłopcy                           

I miejsce Kamil Chabowski – Bydgoszcz        
II miejsce Jakub Nadolny – Brdów k. Koina       
III miejsce Łukasz Nadolny – Brdów k. Konina                  

Kategoria Junior/Juniorka OPEN                                    

I miejsce Jakub Wikarjak – Białosliwie      
II miejsce Dominik Pająk – Białośliwie                         
III miejsce Mateusz Kemnitz – Nowa Wieś Notecka           

Kategoria Senior/Seniorka OPEN                                                    

I miejsce Ryszard Berka – Nakło nad Notecią-Stalówka    
II miejsce Marika Baczyńska – Podolin       
III miejsce  Kamil Michałek – Paterek       

Burmistrz Kcyni Pan Marek Szaruga na podsumowaniu zawodów zawodnikom i kibicom wskazał na znaczenie dla Polaków Polskiej Państwowości, obchodów przez Polaków Narodowego Święta Niepodległości 101. Rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 lata zaborów i niebytu na arenie międzynarodowej państwowości Polskiej.

Pan Marka Szaruga podziękował zawodnikom za udział w zawodach, złożył gratulacje za zajecie miejsc na podium i dalszych w klasyfikacji podkreślając, że najistotniejszy jest wymiar patriotyczny i udział Wasz zawodniczki i zawodnicy w rywalizacji sportowej w Turnieju.

Następnie Pan Marek Szarug dokonał wręczenia pucharów za miejsca na podium I, II i III w każdej z kategorii zgodnie z klasyfikacją końcową.

Sędziowanie główne zawodów przeprowadzili i zawody poprowadzili Pan Marek Sobczak i Pan Mirosław Grabarski. Pomoc przy przeprowadzeniu zawodów również zapewniła Pani Karolina Baczyńska z SP w Kcyni. 

Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni i Urząd Miejski w Kcyni.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)