Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Otwarte Zawody Wędkarskie. Do wygrania był Puchar Burmistrza

fot. pow.

fot. pow.

Na akwenie wodnym PZW przy ulicy Bolesława Pobożnego w # Kcyni w dniu 3 maja 2019 r. z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja zostały przeprowadzone Otwarte Zawody Wędkarskie w kategorii junior i w kategorii senior o Puchar Burmistrza Kcyni.

Członkowie zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 92 w Kcyni i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kcyni prowadzili zapisy zawodników od godz. 6:00, a następnie dokonano losowania stanowisk. Łowiono ryby sportowo od godz. 7:00 do godz. 10:00.

W zawodach brało udział łącznie 29 zawodników. Podsumowania zawodów dokonano w imieniu Burmistrz Kcyni Pana Marka Szarugi. Wręczenia Pucharów zawodnikom za zajęte miejsca w Zawodach Wędkarskich dokonali prezes Jacek Gacki.

Wyniki i klasyfikacja kategorii junior:
I miejsce Kacper Guzek z wynikiem – 1,72 kg złowionych ryb;
II miejsce Adam Pawlicki z wynikiem – 1,67 kg złowionych ryb;
III miejsce Jakub Wadziński z wynikiem – 0,25 kg złowionych ryb.

Wyniki i klasyfikacja kategorii senior:
I miejsce Tomasz Mazur z wynikiem – 5,50 kg złowionych ryb;
II miejsce Sebastian Plewa z wynikiem – 2,38 kg złowionych ryb;
III miejsce Roman Mazur z wynikiem – 1,95 kg złowionych ryb.

Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Polski Związek Wędkarski Koło Nr 92 w Kcyni. Obiekt do zawodów przygotowali członkowie PZW Koło w Kcyni Panowie Dariusz Janowiak, Piotr Borzych i Grzegorz Guzek. Wszystkie złowione na zawodach ryby po ważeniu tradycyjnie trafiły na powrót do malowniczo położonego akwenu wodnego po kopalni gliny.

Zawody zakończono pieczeniem kiełbasek na przygotowanym ognisku i ich konsumowaniem oraz dyskusjami dotyczącymi wędkarstwa i gospodarowania na obiekcie jedynym takim w Kcyni.

materiał: Ryszad Hanioszyn 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)