Dziś mamy 30 maja 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 maja 2019

Otwarte Zawody Wędkarskie. Do wygrania był Puchar Burmistrza

fot. pow.

fot. pow.

Na akwenie wodnym PZW przy ulicy Bolesława Pobożnego w # Kcyni w dniu 3 maja 2019 r. z okazji obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja i Święta Pracy 1 Maja zostały przeprowadzone Otwarte Zawody Wędkarskie w kategorii junior i w kategorii senior o Puchar Burmistrza Kcyni.

Członkowie zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło nr 92 w Kcyni i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kcyni prowadzili zapisy zawodników od godz. 6:00, a następnie dokonano losowania stanowisk. Łowiono ryby sportowo od godz. 7:00 do godz. 10:00.

W zawodach brało udział łącznie 29 zawodników. Podsumowania zawodów dokonano w imieniu Burmistrz Kcyni Pana Marka Szarugi. Wręczenia Pucharów zawodnikom za zajęte miejsca w Zawodach Wędkarskich dokonali prezes Jacek Gacki.

Wyniki i klasyfikacja kategorii junior:
I miejsce Kacper Guzek z wynikiem – 1,72 kg złowionych ryb;
II miejsce Adam Pawlicki z wynikiem – 1,67 kg złowionych ryb;
III miejsce Jakub Wadziński z wynikiem – 0,25 kg złowionych ryb.

Wyniki i klasyfikacja kategorii senior:
I miejsce Tomasz Mazur z wynikiem – 5,50 kg złowionych ryb;
II miejsce Sebastian Plewa z wynikiem – 2,38 kg złowionych ryb;
III miejsce Roman Mazur z wynikiem – 1,95 kg złowionych ryb.

Organizatorem zawodów był Burmistrz Kcyni Marek Szaruga i Polski Związek Wędkarski Koło Nr 92 w Kcyni. Obiekt do zawodów przygotowali członkowie PZW Koło w Kcyni Panowie Dariusz Janowiak, Piotr Borzych i Grzegorz Guzek. Wszystkie złowione na zawodach ryby po ważeniu tradycyjnie trafiły na powrót do malowniczo położonego akwenu wodnego po kopalni gliny.

Zawody zakończono pieczeniem kiełbasek na przygotowanym ognisku i ich konsumowaniem oraz dyskusjami dotyczącymi wędkarstwa i gospodarowania na obiekcie jedynym takim w Kcyni.

materiał: Ryszad Hanioszyn 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)