Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

Oszuści podszywając się pod policjantów okradają Seniorów. Bądźcie ostrożni

fot. pixabay

fot. pixabay

Oszuści wykorzystujący chęć niesienia pomocy i łatwowierność seniorów# w dalszym ciągu prowadzą swoją działalność przestępczą. Na terenie powiatu nakielskiego w ciągu ostatnich tygodni nie odnotowano kradzieży metodą „na wnuczka” czy „na policjanta”, jednak policjanci apelują o ostrożność.

Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści podający się za policjantów okradają seniorów często z oszczędności odkładanych przez wiele lat.

Przestępcy w rozmowach telefonicznych informują, że są policjantami prowadzącymi zakrojoną na szeroką skalę akcję przeciwko oszustom. I mają informacje, że pieniądze rozmówcy są zagrożone, dlatego też muszą być natychmiast wypłacone z kont bankowych, po czym pozostawione we wskazanym miejscu bądź przekazane osobie, która się po nie zgłosi. Seniorzy chcąc pomóc rzekomym policjantom bezpowrotnie tracą oszczędności całego życia.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. Zwracamy się z prośbą także do rodzin osób starszych, by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich i uczulili ich na tego typu zachowania. Jednocześnie przypominamy, że policjanci do prowadzonych działań nigdy nie angażują osób postronnych, nigdy też nie zwracają się o pieniądze.


Warto przypominać seniorom, aby w sytuacji kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o gotówkę, kontaktowali się z rodziną bądź też zgłaszali ten fakt na numer alarmowy policji.


materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowa KPP Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)