Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Oszuści internetowi w dalszym ciągu aktywni. Policja apeluje o ostrożność

fot.arch

fot.arch

Oszuści działający za pośrednictwem sieci internetowej w dalszym ciągu są aktywni# i oferując do sprzedaży różnego rodzaju produkty naciągają potencjalnych klientów. Policja apeluje do mieszkańców powiatu o ostrożność.

Tylko wczoraj (05.02.19) nakielska komenda została powiadomiona o dwóch przypadkach oszustw za pośrednictwem sieci. W każdym z nich klienci zapłacili za zamówiony towar, zanim go otrzymali. W konsekwencji towar nie dotarł, a pokrzywdzeni stracili wpłaconą gotówkę.

Policja przypomina, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej wybranej rzeczy.

Dlatego też mundurowi radzą, aby mieszkańcy powiatu byli czujni przy zawieraniu transakcji przez Internet, szczególnie w przypadkach, kiedy sprzedawcą jest osoba prywatna, a nie sklep internetowy.

Należy uważać na tzw.: ,,super okazje". Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli to możliwe warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz opinie kupujących na jego temat.

Najbardziej wiarygodni są ci sprzedawcy, którzy umożliwiają opłacenie przesyłki przy jej odbiorze. I z tej opcji, mimo, iż jest zazwyczaj droższa warto korzystać. W każdym przypadku zawartość paczki klient może sprawdzić przy kurierze, jeśli przesyłka została wysłana firmą kurierską.  

Przestrzeganie tych kilku rad uchronić może klienta i jego gotówkę przed działaniem nieuczciwych sprzedawców.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

 Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)