Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Oszuści internetowi w dalszym ciągu aktywni. Policja apeluje o ostrożność

fot.arch

fot.arch

Oszuści działający za pośrednictwem sieci internetowej w dalszym ciągu są aktywni# i oferując do sprzedaży różnego rodzaju produkty naciągają potencjalnych klientów. Policja apeluje do mieszkańców powiatu o ostrożność.

Tylko wczoraj (05.02.19) nakielska komenda została powiadomiona o dwóch przypadkach oszustw za pośrednictwem sieci. W każdym z nich klienci zapłacili za zamówiony towar, zanim go otrzymali. W konsekwencji towar nie dotarł, a pokrzywdzeni stracili wpłaconą gotówkę.

Policja przypomina, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej wybranej rzeczy.

Dlatego też mundurowi radzą, aby mieszkańcy powiatu byli czujni przy zawieraniu transakcji przez Internet, szczególnie w przypadkach, kiedy sprzedawcą jest osoba prywatna, a nie sklep internetowy.

Należy uważać na tzw.: ,,super okazje". Nie zawsze to, co widoczne jest na zdjęciu musi być takie samo w rzeczywistości lub nabyte przez sprzedawcę w sposób legalny. Jeśli to możliwe warto sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz opinie kupujących na jego temat.

Najbardziej wiarygodni są ci sprzedawcy, którzy umożliwiają opłacenie przesyłki przy jej odbiorze. I z tej opcji, mimo, iż jest zazwyczaj droższa warto korzystać. W każdym przypadku zawartość paczki klient może sprawdzić przy kurierze, jeśli przesyłka została wysłana firmą kurierską.  

Przestrzeganie tych kilku rad uchronić może klienta i jego gotówkę przed działaniem nieuczciwych sprzedawców.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

 Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)