Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2019

Orkiestra Dęta rozpoczęła realizację projektu. "Muzyczne bemole lecą w przedszkole"

fot.pow

fot.pow

W dniu 2 kwietnia br. Orkiestra Dęta OSP w Kcyni rozpoczęła realizację projektu# pod nazwą „Muzyczne bemole lecą w przedszkole”. Projekt zainaugurowały warsztaty i koncert w Przedszkolu Miejskim w Kcyni.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać specyfikę działania poszczególnych instrumentów i możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi. Była to okazja do czynnego włączenia się w projekt małych beneficjentów. W koncercie uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych, które poznały warsztat orkiestry „od kuchni”. Ponadto zostały zapoznane z repertuarem, jaki prezentuje orkiestra  i włączyły się czynnie we wspólne wykonywanie utworu muzycznego „Panie Janie”  z uwzględnieniem podstawowych zasad rytmiki. Nie zabrakło tańca, wyklaskiwania rytmu  i wspólnego śpiewu. W celu krzewienia patriotyzmu w małych sercach dzieci odśpiewały również Hymn Polski przy akompaniamencie zespołu, przypominając sobie tym samym  o odpowiedniej postawie i zachowaniu. Na koniec czekała mała słodka niespodzianka.

Koncert był inauguracją projektu, którego dalsza część będzie miała miejsce w późniejszym terminie. Orkiestra zaplanowała bowiem „drzwi otwarte” w swojej siedzibie połączone  z biesiadą dla przedszkolaków i ich rodziców, na które już dziś serdecznie zaprasza!

W ramach realizacji projektu, uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z muzykami – amatorami, pytać i wspólnie bawić się przy dźwiękach muzyki współczesnej. Orkiestra  będzie dysponowała dla chętnych instrumentami wchodzącymi w skład  zestawu Orffa. Całość spotkania zwieńczy wspólna biesiada z poczęstunkiem i niespodziankami dla przedszkolaków m.in. wspólne wykonywanie grzechotek.  Spotkanie będzie również okazją do zwiedzania siedziby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni przy której działa i z którą współpracuje orkiestra. Dzięki temu młodzi amatorzy pożarnictwa również będą mieli okazję do poznania specyfiki działalności strażaków.

Projekt realizowany jest ze środków na wykonywanie zadań publicznych związanych  z realizacją zadań Powiatu Nakielskiego w 2019 w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pod nazwą  „Kultura i sztuka 2019” - konkurs nr 3/2019.

Tekst: Orkiestra Dęta OSP w Kcyni

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)