Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2019

Orkiestra Dęta rozpoczęła realizację projektu. "Muzyczne bemole lecą w przedszkole"

fot.pow

fot.pow

W dniu 2 kwietnia br. Orkiestra Dęta OSP w Kcyni rozpoczęła realizację projektu# pod nazwą „Muzyczne bemole lecą w przedszkole”. Projekt zainaugurowały warsztaty i koncert w Przedszkolu Miejskim w Kcyni.

Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać specyfikę działania poszczególnych instrumentów i możliwość bezpośredniego kontaktu z nimi. Była to okazja do czynnego włączenia się w projekt małych beneficjentów. W koncercie uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych, które poznały warsztat orkiestry „od kuchni”. Ponadto zostały zapoznane z repertuarem, jaki prezentuje orkiestra  i włączyły się czynnie we wspólne wykonywanie utworu muzycznego „Panie Janie”  z uwzględnieniem podstawowych zasad rytmiki. Nie zabrakło tańca, wyklaskiwania rytmu  i wspólnego śpiewu. W celu krzewienia patriotyzmu w małych sercach dzieci odśpiewały również Hymn Polski przy akompaniamencie zespołu, przypominając sobie tym samym  o odpowiedniej postawie i zachowaniu. Na koniec czekała mała słodka niespodzianka.

Koncert był inauguracją projektu, którego dalsza część będzie miała miejsce w późniejszym terminie. Orkiestra zaplanowała bowiem „drzwi otwarte” w swojej siedzibie połączone  z biesiadą dla przedszkolaków i ich rodziców, na które już dziś serdecznie zaprasza!

W ramach realizacji projektu, uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z muzykami – amatorami, pytać i wspólnie bawić się przy dźwiękach muzyki współczesnej. Orkiestra  będzie dysponowała dla chętnych instrumentami wchodzącymi w skład  zestawu Orffa. Całość spotkania zwieńczy wspólna biesiada z poczęstunkiem i niespodziankami dla przedszkolaków m.in. wspólne wykonywanie grzechotek.  Spotkanie będzie również okazją do zwiedzania siedziby jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni przy której działa i z którą współpracuje orkiestra. Dzięki temu młodzi amatorzy pożarnictwa również będą mieli okazję do poznania specyfiki działalności strażaków.

Projekt realizowany jest ze środków na wykonywanie zadań publicznych związanych  z realizacją zadań Powiatu Nakielskiego w 2019 w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego pod nazwą  „Kultura i sztuka 2019” - konkurs nr 3/2019.

Tekst: Orkiestra Dęta OSP w Kcyni

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)