Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2018

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Nowatorski projekt realizowany w szkołach

fot. Straż Miejska w Nakle

fot. Straż Miejska w Nakle

Straże Miejskie z Torunia, Bydgoszczy, Świecia, Grudziądza, Nakła nad Notecią, Rypina, Włocławka, Chełmna i Brodnicy z # Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego są organizatorami IX Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie "Bezpieczny i przyjazny region".

IX Kujawsko – Pomorska Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region” jest nowatorskim projektem realizowanym w naszym województwie z zakresu propagowania zasad bezpieczeństwa wśród młodzieży. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Olimpiada ma na celu pobudzić młodych ludzi do podejmowania działań związanych z bezpieczeństwem w ich środowiskach lokalnych. Jest to również próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież czuje się odpowiedzialna za ład i porządek w środowisku lokalnym Uczestnicy przedmiotowego przedsięwzięcia w głównej mierze powinni wykazać się wiedzą z zakresu ogólnych przepisów dotyczących ładu i porządku publicznego.

Olimpiada została podzielona na trzy etapy. I etap (test z wiedzy ogólnej składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru) został przeprowadzony w czwartek, 6 grudnia 2018 roku o godzinie 9:00 w wyznaczonych placówkach miast współorganizatorów. W naszym regionie do testu przystąpiło 62 uczniów i uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni i Liceum Ogólnokształcące im.K.Libelta w Kcyni. Test został przeprowadzony w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią. Zgodnie z regulaminem Olimpiady, po podsumowaniu wyników uczniów z całego województwa poznamy najlepszą setkę, która przejdzie do II etapu. Do 18 grudnia o wynikach I etapu zostaną poinformowani dyrektorzy szkół, którzy zgłosili uczniów do konkursu. Koordynatorem regionalnym z ramienia organizatora był st. insp. Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią Dariusz Chróściński.

II etap olimpiady odbędzie się 11 stycznia 2019 roku w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Finał został zaplanowany na 29 marca 2019 roku. Zwycięzca olimpiady otrzyma indeks upoważniający go do podjęcia na dowolnym przez siebie wybranym kierunku studiów w Wyższej Szkole Bankowej, natomiast na wszystkich uczestników III etapu czekają atrakcyjne nagrody.

Za pomoc w zorganizowaniu I etapu konkursu Straż Miejska w Nakle nad Notecią pragnie podziękować Panu Michałowi Dubkowskiemu, Dyrektorowi Nakielskiego Ośrodka Kultury, Pani Krystynie Dawidowicz, Sołtys wsi Trzeciewnica oraz Mieczysławowi Kubiakowi Kierownikowi ZRP.

materiał: Straż Miejska w Nakle

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Test amortyzatorów
Meble młodzieżowe i dziecięce
Nowoczesne zabiegi laserowe
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)