Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Ogólnopolski Konkurs Historyczny. Sukces Amelii Dombrowskiej

fot. pow.

fot. pow.

Amelia Dombrowska, uczennica klasy 7b w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# nr 3 w Nakle nad Notecią, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Konkurs został zorganizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem.

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w trzyetapowej stacjonarnej formule. W każdym etapie Amelia wykazała się ogromną wiedzą historyczną i uzyskała wysoki wynik, awansując kolejno na wyższe szczeble zawodów, by ostatecznie uzyskać wynik dający tytuł laureata. Dodajmy, że sukces został odniesiony dzięki wielomiesięcznej, ciężkiej i sumiennej pracy, która odbywała się w tym roku w większości w formie zdalnej po zajęciach obowiązkowych. Nauczycielka historii, pracująca z Amelią już kolejny rok, pani Alicja Borus, stwierdziła, że praca z uczennicą była czystą przyjemnością dzięki jej sumienności, zaangażowaniu i pracowitości.

Był to kolejny konkurs historyczny, w którym Amelia brała udział w bieżącym roku. Kilka miesięcy wcześniej uczennica została finalistką kuratoryjnego konkursu z historii. Ogromne gratulacje dla Amelii i jej Rodziców. Życzymy kolejnych sukcesów.

Materiał: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)