Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

15 maja 2022

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zapasach Kobiet. Dwa starty dwa medale

fot. pow.

fot. pow.

W Suwałkach dobiegła końca rywalizacja XXXVIII OOM - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet.

Na starcie zanotowano118 zawodniczek z 56 klubów, które w ramach OOM walczyły o medale Mistrzostw Polski juniorek młodszych U-17. W mistrzostwach wystartowały dwie zawodniczki GLUKS INVICTUS Sicienko, Dominika Pochowska i Zuzanna Draus. Obie dziewczyny wcześniej wywalczyły sobie kwalifikacje w Pucharach Polski w Karlinie i Kołobrzegu. Mistrzyni Polski młodziczek (Kielce - 2020) i piąta zawodniczka Mistrzostw Europy młodziczek (SOFIA - 2021) Dominika Pochowska zakończyła zawody z pewnym niedosytem. Dominika celowała w tytuł mistrzowski sztuka ta się jednak nie udała i zakończyła zawody z brązowym medalem na szyi.

Zuzanna Draus sięgając po brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych odniosła swój największy sukces w karierze. Dominika w walce o brązowy medal pokonała zdecydowanie Julię Kowalik ULKS GULIWER (Kielce) , natomiast Zuza wygrała bój o brązowy krążek z Julią Rosą GKS ARMATY (Stoczek Łukowski).

Wyniki:
Dominika Pochowska - 69 kg/ brąz
Zuzanna Draus - 73 kg/ brąz

Materiał: Jarosław Janiszewski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)