Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

28 listopada 2019

Odpowiedzialność prawna nieletnich. Rozmowy z policjantką

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

O odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz tym, jak właściwie zachowywać się w # relacjach rówieśniczych i na terenie szkoły rozmawiała wczoraj z uczniami kcyńskiej Szkoły Podstawowej policjantka z Nakła.

Policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Nakła spotkała się wczoraj (27.11.19) z uczniami klas V i VI w Szkole Podstawowej w Kcyni.

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz najwięcej uwagi poświęciła przepisom ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz odpowiedzialności prawnej młodych ludzi za łamanie prawa. Mundurowa informowała, że każdy młody człowiek za czyny niezgodne z prawem odpowiada przed sądem rodzinnym.

Podawała też przykłady spraw, jakie najczęściej rozstrzyga sędzia rodzinny. Mowa była też o przejawach demoralizacji i działaniach jakie podejmuje policja po uzyskaniu informacji o niezgodnym z normami społecznymi zachowaniu młodych ludzi.

Prowadząca prelekcję przypominała również o tym, jak należy zachowywać się na terenie szkoły. Począwszy od przestrzegania jej regulaminu, skończywszy na prawidłowych relacjach koleżeńskich i wzajemnym szacunku.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Wypożyczalnia samochodów
Deska elewacyjna
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Meble kuchenne
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)