Dziś mamy 28 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Obradowali Radni z Kcyni. Nie brakowało licznych dyskusji

fot. archiwum

fot. archiwum

Po przedstawieniu przez burmistrza Kcyni sprawozdania przyszedł czas na # interpelacje radnych.

Ewa Tomaszek pytała o to, kto wygrał przetarg na przewóz uczniów. Mirosław Pezacki pytał o to, na jakim etapie jest sprawa przekazania wozu strażackiego jednostce OSP Sipiory i kiedy nastąpi uroczystość przekazania; czy kwota około 37 tys. zł, którą gmina musi dołożyć do gospodarki odpadami to braki spowodowane niepłaceniem rachunków i czy zwiększyła się liczba osób, które nie płacą; jak ustala się harmonogram budowy chodników w mieście oraz czy można utwardzić kostką brukową grunt siłowni plenerowej przy GCKiB.

Tomasz Świerc pytał, czy w tym roku, zgodnie z obietnicą, zostanie przebudowana droga z Górek Dąbskich do granicy powiatu nakielskiego, zaś Dorota Czerwińska apelowała o pomoc w naprawie drogi z Dziewierzewa do Chraplewa.

W dalszej części obrad radni podjęli kilka uchwał, dotyczących m.in. szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia, w tym w schroniskach dla osób bezdomnych, schroniskach dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i mieszkaniach chronionych; obniżenia średniej ceny skupu 1 dt żyta dla potrzeb obliczania podatku rolnego na obszarze gminy Kcynia na 2020 rok; wyrażenia woli nabycia w drodze darowizny niezabudowanej nieruchomości gruntowej położonej w Kcyni przy ul. Bolesława Pobożnego (tzw. glinianki).

Swoje wnioski zgłaszali także sołtysi. Grzegorz Kowalski z Głogowińca zwrócił uwagę na bezpieczeństwo przy drodze powiatowej prowadzącej do Wapna, Stanisław Grabarski z Tupadł pytał o wywozy buraków, o tym samym problemie mówiła sołtys Dobieszewa Lucyna Bojarczuk.

Apelowała także o pomoc w sprawie nieprzenoszenia uczniów klas II i III ze szkoły w Dobieszewie do Chwaliszewa. Odczytała list rodziców w tej sprawie, który następnie złożyła na ręce Jana Kuranta. W sesji wzięli udział także przedstawiciele rodziców. Tomasz Bagnerowski odniósł się do stawek podatku rolnego.

- Po tak ciężkim roku spodziewaliśmy się, że nastąpi obniżka podatku co do roku poprzedniego. Przewodniczący rady miejskiej odczytał także list mieszkanki Kowalewa dotyczący rzekomych hałasów pochodzących ze strzelnicy w Kowalewku.

Oceń artykuł: 0 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (5)

  JA, w dniu 29-11-2019 10:13:52 napisał:

  Ha ha ha Kcynskie piekielko.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  niwiem, w dniu 29-11-2019 10:33:49 napisał:

  za co łoni bioro piniądze?

  odpowiedz

  • -10 (16)

  Gru, w dniu 29-11-2019 10:46:31 napisał:

  Oczywiście artykułu o przedszkolu komentować nie można więc pytam tutaj. Czy burmistrz wchodził przez drzwi wejściowe od frontu do przedszkola? Bo chyba nie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (8)

  Ja, w dniu 29-11-2019 10:50:21 napisał:

  Dlaczego (pisarzyna) z urzędu miasta i gminy nie wyłączył komentarzey

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (9)

  Ola , w dniu 29-11-2019 16:28:01 napisał:

  Rolnicy jak zwykle najgorzej mają, widać to zwłaszcza po ich ciągnikach i kombajnach za set tysięcy złotych.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Iza, w dniu 29-11-2019 16:53:37 napisał:

  Tak prawda doloz do tego nowe auta też z najwyższej półki, brak słów, po nauczycielach najbardziej roszczenia grupa społeczna

  odpowiedz

  • -12 (20)

  Nikos, w dniu 29-11-2019 19:57:09 napisał:

  Pan Pezacki na Burmistrza !!! Jedyna kompetentna osoba w gminie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -11 (21)

  Lew, w dniu 29-11-2019 22:22:22 napisał:

  Zgadzam się Mirosław Pezacki konkretny człowiek ,zawsze ma coś do powiedzenia ,człowiek na prawdę odpowiedni na radnego i.mysle że w przyszłości na burmistrza

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -9 (15)

  Hania, w dniu 30-11-2019 07:10:23 napisał:

  Też bym głosowała na Mirka gdyby tylko wystartował

  odpowiedz

  • -12 (16)

  Kcynianie , w dniu 30-11-2019 07:51:09 napisał:

  My również Panie Mirku mam wrażenie, że tylko Pan pochyla się nad problemami i troska i gminy oby nie stracił Pan zapału do pracy pozdrawiam

  odpowiedz

  • 14 (14)

  Kc, w dniu 30-11-2019 08:12:24 napisał:

  Może nowy burmistrz skończy z przerostem zatrudnienia i nepotyzmem w domu kultury. Szwadron ludzi od rzeczy niepotrzebnych.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  Kcynianie , w dniu 30-11-2019 08:51:19 napisał:

  A ja mam pytanie do jednego z obrońców szkoły w Dobieszewie, skoro to taka wspaniała placówka to dlaczego Wać Pan Twoje wnuki wizisz do innej szkoły, śmiech na sali z tego człowieka

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Jurs, w dniu 30-11-2019 09:00:05 napisał:

  A impreza władz gminy tylko jedno pytanie... kto za to zapłacił

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Kcynianie, w dniu 30-11-2019 10:22:58 napisał:

  Impreza się udała a to najważniejsze

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Jurs, w dniu 30-11-2019 10:50:43 napisał:

  To się nazywa integracja alkoholowa Bunga haha

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Zorientowany, w dniu 30-11-2019 16:29:51 napisał:

  Jeden Radny znowu zaczyna sam siebie chwalić wpisami .Znowu ? Nie za wcześnie ? Czy to jakiś super czyn zadawać infantylne pytania na sesji ? To przecież normalna praca radnego, który nie wygrał konkursu piękności, tylko został wynajęty przez część społeczności aby w jej imieniu o coś dbać. Czyż nie ? Dlatego proponuję aby zamiast oczekiwania peanów, zabrać się za robotę. Zwykłą ( nie ciężką bo to obraza dla tych którzy naprawdę ciężko pracują), za którą społeczeństwo płaci niemałe pieniądze. To również uwaga do innych radnych, chociaż nie zauważyłem aby inni chcieli natychmiastowej klaki.No więc Panie Jedyny ( tak zdaje się o sobie myśli), pracować, pracować...... i obserwować !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Tonery Directions
27PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Sprawdzanie świateł
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)