Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Obradowała komisja 57 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. W maju poznamy laureatów

fot. pow

fot. pow

W czwartek 11 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury komisja etnograficzna dokonała oceny prac # zgłoszonych do 57. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

Tradycyjnie już Panie: Wanda Szkulmowska, Maria Flinik-Huryn, Bożena Olszewska i Wiesława Wolna pokłoniły się nad 310 pracami 70 twórców – dorosłych (41 osób), dzieci i młodzieży (29 osób).

Po tym etapie wszystkie prace przejdą dokumentację fotograficzną, by móc je zarchiwizować w bazie twórców pod adresem http://sztuka-ludowa.szdk.szubin.net. Znaleźć tam można prace wszystkich twórców od 2007 roku, tj. 45 Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk.

Ostatecznie zostanie przygotowana wystawa prac, podczas której zostaną wręczone laureatom nagrody. Wydarzenie to odbędzie się 11 maja 2019 roku.

materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Elewacje
MEBLE PIOTR PASIEKA
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Botox i kwas hialuronowy
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)