Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
06 kwietnia 2018

Obchody Dnia Sportu. Zorganizowano pokazowe lekcje piłki ręcznej

fot. Bartek Łyszczarz

fot. Bartek Łyszczarz

6 kwietnia to ważny dzień dla sportu, nie tylko w naszym kraju, ale na całym #świecie - „Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju”. W obchody święta włączył się oczywiście klub sportowy MLUKS „Orlik” Kcynia.

Z tej okazji, z inicjatywy trenerów, zorganizowano pokazowe lekcje piłki ręcznej dla uczniów SP w Kcyni (klasy od 3 do 6 - dziewczęta i chłopcy). Trening w formie zabaw z piłką wzbudził ogromne zainteresowanie blisko 70 uczestników zajęć. Przeprowadzili je trenerzy sekcji piłki ręcznej MLUKS Orlik Kcynia p. Bartek Łyszczarz i p. Jacek Kuliński. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek oraz ulotkę promocyjno - informacyjną klubu.

Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju (ang. International Day of Sport for Development and Peace – IDSDP) to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych 23 sierpnia 2013, dla przyczynienia się do realizacji celów ONZ na rzecz rozwoju i pokoju. Dniem obchodów wyznaczono 6 kwietnia, co upamiętnia otwarcie w 1896 roku w Atenach pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej. Dzień sportu dla rozwoju i pokoju podkreśla siłę sportu, jako katalizatora zmian społecznych we wszystkich częściach świata. Pierwsze obchody odbyły się w 2014 roku.

materiał: Bartek Łyszczarz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 36 30

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)