Dziś mamy 6 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

O 11:11 odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Młodzież wzięła udział w turnieju

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 8 listopada 2019 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni obchodzili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na początku uroczystości, o godz. 11.11 odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, tym samym przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego we wszystkich szkołach #SzkołaDoHymnu. Dalszą część uroczystości poprowadziła Oliwia Matuszak z I klasy technikum. Krótki rys historyczny dotyczący wydarzeń z 11 listopada 1918 roku zaprezentował Konrad Jucha, natomiast historię obchodów Święta Niepodległości na przestrzeni wieku przedstawił Maciej Wojtych. Po wysłuchaniu wystąpień, młodzież szkolna wzięła udział w turnieju szkolnym wzorowanym na popularnym teleturnieju „Milionerzy”. Każda z klas wytypowała ucznia do rozgrywek, a w rolę prowadzącego wcielił się Maciej Starzomski z III klasy liceum. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z historią, kulturą, tradycją, sportem Polski. Prowadzący zabawę stanął na wysokości zadania i wprowadził wszystkich klimat turnieju i doskonały nastrój. Uczniowie mocno się starali, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Największą wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny wykazał się Mikołaj Ficek z III klasy LO, który odpowiedział na 11 z 12 pytań i zdobył hipotetyczne pół miliona złotych. Jako nagrody były przygotowane słodkie upominki.

W ten nietypowy sposób, na wesoło, młodzież technikum, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej I stopnia uczciła pamięć bohaterów walczących o niepodległą Polskę.

materiał: R. Jankowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)