Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

14 listopada 2019

O 11:11 odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Młodzież wzięła udział w turnieju

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 8 listopada 2019 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni obchodzili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na początku uroczystości, o godz. 11.11 odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, tym samym przyłączając się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego we wszystkich szkołach #SzkołaDoHymnu. Dalszą część uroczystości poprowadziła Oliwia Matuszak z I klasy technikum. Krótki rys historyczny dotyczący wydarzeń z 11 listopada 1918 roku zaprezentował Konrad Jucha, natomiast historię obchodów Święta Niepodległości na przestrzeni wieku przedstawił Maciej Wojtych. Po wysłuchaniu wystąpień, młodzież szkolna wzięła udział w turnieju szkolnym wzorowanym na popularnym teleturnieju „Milionerzy”. Każda z klas wytypowała ucznia do rozgrywek, a w rolę prowadzącego wcielił się Maciej Starzomski z III klasy liceum. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z historią, kulturą, tradycją, sportem Polski. Prowadzący zabawę stanął na wysokości zadania i wprowadził wszystkich klimat turnieju i doskonały nastrój. Uczniowie mocno się starali, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Największą wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny wykazał się Mikołaj Ficek z III klasy LO, który odpowiedział na 11 z 12 pytań i zdobył hipotetyczne pół miliona złotych. Jako nagrody były przygotowane słodkie upominki.

W ten nietypowy sposób, na wesoło, młodzież technikum, liceum ogólnokształcącego i szkoły branżowej I stopnia uczciła pamięć bohaterów walczących o niepodległą Polskę.

materiał: R. Jankowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)