Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2019

Nowy sołtys w Suchoręczu. 35 mieszkańców dokonało wyboru

fot. BG

fot. BG

W świetlicy wiejskiej w Suchoręczu odbyło się 20 zebranie sprawozdawczo – wyborcze w gminie Kcynia. Dotychczasowy sołtys Henryk Sękowski podjął decyzję o niekandydowaniu, więc mieszkańcy musieli postawić na nową osobę.

Korzystając z okazji burmistrz Marek Szaruga podziękował Henrykowi Sękowskiemu za 6 lat piastowania trudnej funkcji gospodarza sołectwa Suchoręcz. Mieszkańcy spośród siebie musieli zatem wytypować kandydatów na sołtysa. Zgłosiła się tylko 1 mieszkanka, która 4 lata wcześniej również ubiegała się o tą funkcję, czyli Katarzyna Miller. Zanim jednak doszło do głosowania, powołano komisję skrutacyjną w składzie: Henryk Grobelny, Marek Strzyżewski i Sławomir Pikul. Sam wybór był tylko formalnością, 33 na 35 przybyłych mieszkańców zagłosowało za kandydaturą Katarzyny Miller, która została nowym sołtysem wsi na kolejne 5 lat. Kolejnym krokiem było powołanie rady sołeckiej ale zanim do tego doszło, decyzją przybyłych osób powiększono jej skład o jednego członka. W związku z tym, musiało zgłosić się minimum 5 kandydatów. Tylu właśnie wyraziło chęć współpracy z nową sołtys. Głosowanie w tym przypadku również było formalnością, a skład rady sołeckiej uzupełnili: Monika Mróz, Anna Spławska, Elwira Pazderska, Dawid Sala i Piotr Łęt.

W otwartej dyskusji mieszkańcy poruszyli przede wszystkim tematy związane ze stanem dróg. Szczególną uwagę zwróciła jedna z nich, ta w kierunku Elizewa, która jest w fatalnym stanie. Ponadto rozmawiano również o ustawie o Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, czyli krótko mówiąc o przywróceniu do życia lokalnych połączeń autobusowych  - rząd planuje dopłacać nie więcej niż 80 gr do każdego kilometra przejechanego przez autobus, my jako samorząd będziemy musieli dopłacić kolejne 30%. Jak przekazał jednak dyrektor PKS podczas naszej rozmowy, żeby przewozy były opłacalne, stawka za przejechany kilometr musiałaby łącznie wynieść 5 zł. Czekamy jednak na gotowy projekt i wtedy wszystko będzie wiadomo – tłumaczył Marek Szaruga. Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę również na problemy z lampami na terenie wsi, gdyż wiele z nich zapala się zdecydowanie za późno lub w ogóle – włączają się późno lub wcale, natomiast rano palą się do 9 – tłumaczył. Sprawa zostanie skierowana do operatora energetycznego. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Test amortyzatorów
Masaż leczniczy
Makijaż na każdą okazję
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Produkty instax
od 37,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)