Dziś mamy 28 marca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

20 marca 2020

Nowy kierunek kształcenia w Staszicu. Dostępny w roku szkolnym 2020/2021

fot. archiwum

fot. archiwum

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią utworzony został nowy kierunek kształcenia# dla absolwentów szkół podstawowych. Technik rachunkowości to zawód z przyszłością – pracę znajdziesz w każdej firmie.

W roku szkolnym 2020/2021 młodzież kończąca szkołę podstawową będzie mogła ubiegać się o miejsce na kierunku technik rachunkowości. Z badań rynku wynika, że zawód ten jest bardzo pożądany na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim. Praca technika rachunkowości jest odpowiedzialna, dzięki czemu niesie za sobą znaczne korzyści finansowe.

Na kierunku tym uczniowie zdobędą wiedzę niezbędną do zarządzania finansami firmy z dowolnej branży, poznają zasady funkcjonowania biura rachunkowego oraz zdobędą wiedzę z zakresu wynagrodzeń, podatków i prowadzenia dokumentacji biurowej. Prowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne umożliwią absolwentom stanie się specjalistami w zakresie finansów i rachunkowości oraz ułatwią kontynuację kształcenia na studiach wyższych.

Firmy i instytucje muszą dbać o swoje finanse, a co za tym idzie, na rynku pracy zapotrzebowanie na techników rachunkowości jest wysokie i będzie rosnąć. Zatrudnienie można znaleźć w banku, biurze rachunkowym, jednostkach samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwach i towarzystwach ubezpieczeniowych, czy w działach finansowo-księgowych praktycznie w każdej branży. Można również założyć własne biuro rachunkowe, co wymagać będzie przedsiębiorczości i dobrego zaplanowania.

Nie zwlekaj, zostań uczniem klasy technikum kształcącego w zawodzie technik rachunkowości. Praca dla absolwentów gwarantowana. Czekamy na Ciebie!

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)