Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2018

Nowe miejsce spotkań, zabawy i odpoczynku. Biesiadnik już służy mieszkańcom

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

W sołectwie Głogowiniec powstał biesiadnik. Został wybudowany w ramach środków z programu # LEADER pozyskanych przez Gminę Kcynia. Nabór wniosków przeprowadziła LGD Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Budowa biesiadnika była częścią szerszego projektu pod nazwą "Budowa ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjnej - biesiadnika w Głogowińcu, siłowni plenerowej w Kcyni oraz placu zabaw w Grocholinie".

Biesiadnik oficjalnie oddano do użytku podczas sobotniego pikniku. Jak podkreślił sołtys Grzegorz Kowalski służy on nie tylko integracji mieszkańców, ale przede wszystkim dzieciom i młodzieży, która m.in. jeździ pod zadaszeniem biesiadnika na rolkach. Obiekt został zlokalizowany w centrum wsi tuż obok boiska i budynku mieszkalnego, w którym jedno z pomieszczeń służy za świetlicę.

Najważniejsze, aby tego typu inwestycje przynosiły korzyść mieszkańcom. Życzę, aby biesiadnik był miejsce spotkań, zabawy, odpoczynku - podkreśla Burmistrz Marek Szaruga.

To kolejna już inwestycja tego typu w naszej gminie. Podobne biesiadniki powstały m.in.w Ludwikowie i Sipiorach.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)