Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 marca 2019

Nowa Piątka PIS. Przedstawiono szczegóły programu

fot. MM

fot. MM

W ostatni czwartek w kcyńskim biurze Prawa i Sprawiedliwości zorganizowano # konferencję prasową poseł na sejm RP Ewy Kozaneckiej.

Głównym celem spotkania było przedstawienie szczegółów programu Nowej Piątki PiS ogłoszonej w Warszawie podczas konwencji programowej partii.

Założeniem Nowej Piątki PiS jest służenie polskiemu społeczeństwu, gdyż partia duży nacisk kładzie na politykę prorodzinną. Niestety, ale ze względu na obowiązki poselskie wynikające z szerokiej gamy różnych przedsięwzięć, Ewie Kozaneckiej ostatecznie nie udało się dotrzeć. Pod jej nieobecność szczegóły nowego programu partii rządzącej przedstawiali radni powiatowi Marek Kornalewicz i Paweł Duda, a także asystent Ewy Kozaneckiej - Sebastian Hałas.

Nowa piątka PiS zawiera się w 5 hasłach – rodzina, praca, młodzi, starsi i słabi oraz infrastruktura. Program jest rozwinięciem pierwszego etapu programu 500+. Jako pierwszy na konferencji głos zabrał Marek Kornalewicz – Głównym celem programu 500+ jest przyrost naturalny. Dzięki temu proces wychowania dziecka jest poniekąd cały czas wspierany przez państwo aż do ukończenia 18 roku życia, również dzięki finansowaniu wyprawek szkolnych. Następnie ten młody człowiek dostaje wsparcie już na początku swojej kariery zawodowej poprzez zwolnienie z podatku do 26 roku życia. Dołóżmy jeszcze do tego program mieszkanie +, dzięki czemu osoba ta może w łatwiejszy sposób otrzymać mieszkanie, a co za tym idzie stworzyć warunki do założenia własnej rodziny. Jest to ciągły proces obliczony na wiele lat. Ma on wspierać młodych ludzi, rodzinę oraz dziecko aż do jego usamodzielnienia się – powiedział.

Wypowiedź radnego uzupełnił Sebastian Hałas – Mam doświadczenie w realizacji świadczeń wychowawczych. Zauważyłem, ze problemem na Pałukach jest uciekanie potencjalnych beneficjentów do szarej strefy. W momencie, w którym nie było 500 zł na pierwsze dziecko niezależnie od dochodu, ludzie uciekali w szarą strefę podejmując zatrudnienie „na czarno” albo ograniczali wymiar etatu tylko po to, by nie przekroczyć progu dochodowego umożliwiającego pobieranie świadczenia. Teraz, gdy 500 zł będzie przyznane na pierwsze dziecko, ludziom będzie się w końcu opłacało legalnie pracować i nie ukrywać tych dochodów. Na samą obsługę programu 500+ szło rocznie 300 mln zł. W tym momencie ta kwota może iść w sam program, dlatego ze nie będzie konieczności weryfikacji dochodów. Odchodzi się tym samym od biurokracji w przyznawaniu tego świadczenia – dodał asystent Ewy Kozaneckiej.

Nie brakowało rozmów na temat lokalnych problemów, w tym m.in. braku transportu do siedziby powiatu. Od 2010 roku funkcjonuje ustawa publicznym transporcie zbiorowym. Nałożono tam zadania na burmistrza oraz starostę na organizację tego transportu. - W art. 9 tej ustawy powiat nakielski miał obowiązek opracować plan zrównoważonego rozwoju transportu zbiorowego. Niestety pomimo ustawowego obowiązku, plan ten do tej pory nie powstał. Dlaczego? Możemy się tylko domyślać. Z tego co wiem, w projekcie rządowym i w zabezpieczeniu budżetu państwa będzie zarezerwowane 800 mln z; na realizację tego programu – by w końcu można było dojeżdżać z poszczególnych miejscowości do siedziby gminy czy powiatu. Ja osobiście stykam się codziennie w gminie Kcynia z tym problemem. Praktycznie nie ma możliwości bezpośredniego dojazdu np. z Kcyni do Dziewierzewa nawet w dni powszednie. Pora zerwać z tą złą praktyką – mówił Sebastian Hałas.

Ponadto, w najbliższym czasie Ewa Kozanecka zamierza odwiedzić Kcynię, gdzie wspólnie z lokalnymi działaczami PiS prowadzić będzie dalsze rozmowy m.in na temat placówek oświatowych - zwłaszcza tych, którym grozi rozwiązanie. Kaczyński. Konferencja zakończyła się krótką wypowiedzią radnego Pawła Dudy. - Program jest dalszą częścią przywracania ludzkiej godności i niezależności finansowej. Nowa piątka to jest coś, co nasze społeczeństwo traktuje równo i wielopłaszczyznowo, gdyż pochylamy się nad dziećmi, a także nad młodymi i starszymi ludźmi – dodał.

Szczegóły programu Nowa Piątka PiS:

- Rodzina, tj. 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego. Warunkiem otrzymania świadczenia będzie jest złożenie wniosku. Roczny koszt uzupełnienia programu – ok. 18,5 mld zł. Wejście w życie: 1 lipca 2019r.
- Młodzi, tj. Brak podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia. Ulga obejmuje wszystkich pracowników do 26 roku życia mających umowę o prace/zlecenie (nie dotyczy osób prowadzących własną działalność gospodarczą). Roczny koszt – 2-3 mld zł. Wejście w życie: 1 października 2019r.
- Praca, tj. Obniżenie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących. Roczny koszt – od 7 do 10 mld zł. Wejście w życie: 1 października 2019r.
- Starsi i Słabi, tj. Emerytura+. Dodatkowe 1 tys. 100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie. Wypłata nastąpi w mają i dotyczyć będzie również osób, które pobierają emerytury cząstkowe. Roczny koszt – od 9 do10 mld zł. Wejście w życie: 1 maja 2019r.
- Infrastruktura, tj. Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Gminy i powiatu będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować. Roczny koszt – 800 mln zł.

Z czego finansowane będą propozycje programowe?
Według informacji przedstawionych przez PiS, zmniejszenie luki VAT przyniesie 4-6 mld zł rocznie, niższe podatki od pracy, niższy CIT, mały ZUS, program Polska Bezgotówkowa i technologie ograniczające m.in. przemyt przyniosą w ciągu 2-3 lat 14-24 mld zł, uszczelnienie NFZ polegające na wdrożeniu e-recept, e-zwolnień oraz e-skierowań to 1-2 mld zł rocznie, uszczelnienie Funduszy Ubezpieczeń Społecznych poprzez wdrożenie e-składki oraz e-zwolnienia to 2-3 mld zł rocznie oraz impuls fiskalny Nowej Piątki, który ma przynieść 3-6 mld zł rocznie..

Oceń artykuł: 15 20

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (37) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (25)

  Ja33, w dniu 07-03-2019 13:37:32 napisał:

  Wyrzucić ich z kcyni !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 5 (13)

  Ola, w dniu 07-03-2019 13:46:04 napisał:

  A pani poseł co się tak wtopiła w baner?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Joo, w dniu 07-03-2019 14:20:21 napisał:

  I proszę nawet pełnomocnik PiS .

  odpowiedz

  • -3 (15)

  ewa, w dniu 07-03-2019 15:33:02 napisał:

  a w kcyńskim pis-ie to są tylko Napieralski i Duda? Ani jeden, ani drugi z Kcynią nie ma nic wspólnego. No chyba, że własny interes. Napieralski to Pinokio a nie pełnomocnik.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (18)

  zenon, w dniu 07-03-2019 15:38:48 napisał:

  Bajerowania ludzi ciąg dalszy.Przeciez te obiecywane pieniadze to pochodzą z naszych podatków.Skąd pisiory mieliby pieniądze na te wydatki?Na te ,,prezenty"składamy się my wszyscy,poprzez ciągłe podwyżki towarów i usług.Zadłuzają państwo na potegę,w zastraszającym tempie.NIE DAJMY SIĘ KUPIĆ ZA NASZE WŁASNE PIENIĄDZE!!!!!!!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (12)

  Iga, w dniu 07-03-2019 15:39:48 napisał:

  A Duda to nic nie zro il o nie zrobi dla gminy Matko kto na niego głosował tylko kasę będzie 5 lat bralv

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (19)

  ewa, w dniu 07-03-2019 15:59:02 napisał:

  ciekawa musiała być ta konferencja prasowa - pierwszy raz słyszę, żeby baner przemówił - jaja sobie robią z ludzi - tylko nosy im rosną od prób ogłupiania ludzi w Kcyni. Żałosne przedstawienie.

  odpowiedz

  • 6 (12)

  JADZIA , w dniu 07-03-2019 16:09:27 napisał:

  Pani poseł jak z obrazka :) pozazdrościć wyglądu!!!

  odpowiedz

  • -1 (11)

  wojtek, w dniu 07-03-2019 18:27:52 napisał:

  A gdzie są zainteresowani tą " konferencją " nie widać tłumów dziennikarzy, ani ludzi, którzy by chcieli by wysłuchać tej propagandy. Nawet są nieobecni inni "działacze" PiS. Żenada.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  oni, w dniu 07-03-2019 18:42:28 napisał:

  w kcyni to zawsze komuna rzadziła a ci co najwiecej szczekają na PIS jako pierwsi ze wszystkiego korzystają z tych reform to straszna zbrodnia ze kraj rozwija sie gospodarczo i pieniadze są w wczesniej piniedzy nie ma nie bło i nie bedzie jak nie wiem nie pamietam i nie znam sie na vacie tak powiedział Rostowski myslałam ze to żart a to prawda

  odpowiedz

  • 0 (14)

  ewa, w dniu 07-03-2019 18:44:19 napisał:

  Pis w Kcyni wygląda na jednoosobowy. O "uczciwie" zdobytą funkcję trzeba dbać. Nasz Pinokio widzi jedynie koniec własnego ciągle wydłużającego się nosa. To nie są spotkania dla mieszkańców tylko spotkania "towarzystwa wzajemnej adoracji" w śmieszno-żałosnej konwencji. Konferencja prasowa z banerem - widać, że jest intelektualna moc w tym towarzystwie. Kabaret jakiś, a nie partia - ha ha. .

  odpowiedz

  • 5 (9)

  oni, w dniu 07-03-2019 18:50:30 napisał:

  dopiero teraz gospodarka sie rozwija jest lepej a w kazdym kraju gdzie jest korupcja i nieudolnosc rzadu to na nic nie ma pieniedzy opozycja gospodarki nie czepia sie niskie bezrobocie itp pozostaje tylko rózowa tęcza podwyzki 1000 zl dla nauczycieli od razu bo nie bedzie matur kpiny proponuje 8 godzin w pracy byc tak jak inni pracownicy w Polsce to z niepełnosprawnoscią wiecej pracują

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  ona, w dniu 07-03-2019 19:00:32 napisał:

  w kcyni brakuje mi plakatu Milera albo urabana jak idą trzymając sie zWałesą za rece w koszulce konstytucja i pod rózową tecza prosze reanimowac SLD

  odpowiedz

  • 2 (10)

  ewa, w dniu 07-03-2019 20:28:43 napisał:

  Z moich obserwacji wynika, że Napieralski i Duda jak na razie nie byli na żadnym spotkaniu dotyczącym obrony wiejskich szkół. I nie jest żadną tajemnicą, że władze PiS są przeciwne od początku swej kadencji zamykaniu wiejskich lub małych szkół. Podobnie jak kurator z naszego województwa. To niby jaka rola ma przypaść tym panom w obronie naszych szkół? Po wpisach widać, że już czają się, aby przypisać sobie zasługi. W rzeczywistości to jedynie rodzice walczą o ich utrzymanie i żaden Napieralski czy Duda, nic nie zrobi jak kurator zmieni zdanie w tej kwestii - Rada już chodzi na smyczy Kuranta i Szarugi. Bezinteresownie to on (Napieralski) się nie zaangażuje to więcej niż pewne.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (11)

  Joo, w dniu 07-03-2019 21:35:34 napisał:

  Z tego co obserwuję to Napieralski jakieś dzialania podejmował co do szkół zeby nie zamykali. A w kampani mówił na filmie u Pana Końca że on szkół by nie zamykał. Chyba jako jedyny miał taką odwagę to powiedzieć. Ciekawe jak to sie potoczy?

  odpowiedz

  • -4 (8)

  Rikimartin, w dniu 07-03-2019 22:20:51 napisał:

  Znam Krzysztofa osobiście i wiem że jak on coś powie to jest święte i nie ma odwołania.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  KOŁO GOSPODYŃ, w dniu 07-03-2019 22:51:10 napisał:

  Co to za koło gospodyń wiejskich powstało w Kowalewku?Bo chcę należeć?

  odpowiedz

  • 1 (7)

  ewa, w dniu 08-03-2019 07:18:09 napisał:

  Aby poznać człowieka to nie wystarczy słuchać tego co mówi, tylko trzeba zjeść z nim "beczkę soli". W opowieściach to on jest mistrz.Ciekawa interpretacja - walczę w jakiejś sprawie i nie jestem obecny tam gdzie ta walka ma miejsce. czyli wirtualnie. Przestańcie opowiadać dyrdymały - robicie z gościa super bohatera a tak na prawdę to cwaniak, który dla własnego interesu potrafi dogadać się z każdym To żałosne kiedy mały człowieczek uwierzy w swą wielkość. Historia pokazała czym to się może kończyć - tylko ten nie ma szans bo poza obietnicami i pozoranctwem nie potrafi bez innych nic zdziałać.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  lolo, w dniu 08-03-2019 07:47:03 napisał:

  oj ewka, ewka :) język nienawiści...pozdrawiam

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Bo, w dniu 08-03-2019 07:50:32 napisał:

  A gdzie są następni działacze PIS z Kcyni , obrońcy szkół , przy zakładaniu biura bylo ich więcej ,czyżby już wypaleni ?

  odpowiedz

  • 0 (4)

  ewa, w dniu 08-03-2019 09:26:50 napisał:

  Muszę cię lolo rozczarować. Niestety to nie jest język nienawiści a jedynie język bolesnej prawdy. W prawdzie nie ma nienawiści. Do prawdy o sobie samym trzeba dorosnąć, jak do wielu rzeczy. Wygodnie jest zakłamać rzeczywistość i ukryć się za sloganem, który tak naprawdę nic nie mówi i nic nie oznacza. Jest zbiorem tego wszystkiego co jest mi niewygodne w opinii czy krytyce innych o tym co czynię w sferze publicznej. Krytyka nie jest językiem nienawiści bo czym właściwie jest nienawiść. Pewnie nie wielu wie w ogóle na czym ona polega. Najpierw człowiek pcha się na "afisz", a kiedy okazuje się, że tak na prawdę dba tylko o swój interes rozpychając się łokciami i korzystając ze "słodko-mowy", nagle okazuje się ze jest "biedactwem", któremu należy współczuć, a pod żadnym pozorem nie wolno krytykować. Żałosne.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  >>>, w dniu 08-03-2019 10:10:51 napisał:

  dlaczego nie są tu zablokowane komentarze, a na konferencji Platformy w Nakle gdy był przedstawiany zarząd Platformy, nie można było komentować

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  Galganek , w dniu 08-03-2019 18:14:23 napisał:

  K.....A pokaszczie co ten wasz Szaruga robi dla gminy A pier..... o tym PiS na pewno po cichu zrobią więcej niż Szaruga w całej kadencji

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Lolo, w dniu 09-03-2019 13:44:52 napisał:

  ewa jakaś taka zakompleksiona chyba, albo kandydowała i nie poszło w wyborach... popracować nad sobą, przekonać do siebie wyborców i działać a nie narzekać i płakać...

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Joo, w dniu 09-03-2019 18:14:25 napisał:

  W tym artykule nie ma ani słowa o Napieralskim to dlaczego tak go atakujecie?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ewa, w dniu 11-03-2019 09:03:39 napisał:

  Biedny lolo i znów nie rozumiesz tego o czym się pisze. tylko współczuć. Jeśli zaś chodzi o Napieralskiego to ponoć jest naczelnikiem pis w Kcyni. Dlatego odpowiada za wszystko co w nim się dzieje. nawet jak o nim nic nie ma nic w artykule - a na zdjęciach jest, w gronie kilku smutasów - to znaczy, ze utożsamia się z tym co on zawiera. Proste prawda, wystarczy lekko pomyśleć Joo. Taka jest rzeczywistość sfery publicznej, kto tego nie rozumie niech lepiej się w tej kwestii nie wypowiada, bo to nie wygląda poważnie jak osoby publicznej broni się takimi argumentami. Może warto czasami poczytać między wierszami i niekoniecznie wszystko odnosić do danego przypadku. Nie powiodło się z mową nienawiści to może kompleksem w nią? Ha ha - nadal żałosne próby obrony tego co nie da się obronić.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Deska elewacyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)