Dziś mamy 1 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Nocne zajęcia terenowe. Dla większości była to niezapomniana przygoda

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę uczniowie klas mundurowych, którzy# uczestniczą w realizacji programu szkoleń prowadzonego przez Jednostkę Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku, wzięli udział w zajęciach dotyczących tzw. terenoznastwa.

Szkolenie polegające na nauce czytania mapy, pracy z kompasem, orientowania kierunków świata. Zajęcia zostały podzielone na dwa etapy składające się z części teoretycznej, gdzie w warunkach koszarowych zostały przeprowadzone wykłady połączone z ustalaniem marsz ruty, oraz części praktycznej na którą składało się pokonanie dystansu 15 km w warunkach nocnych wraz z zasobnikami i bronią.  W trakcie zajęć instruktorzy duży nacisk kładli na pracę w zespole oraz dyscyplinę grupy z zachowaniem zasad panujących w formacjach mundurowych.  Praktyczne zajęcia w terenie lesistym przypadło realizować w kompletnych ciemnościach przy użyciu ograniczonych środków oświetleniowych. Instruktorzy szkolenie zaplanowali w sposób przypominający realne przenikanie grupy specjalnej zwiadowców wojskowych, którzy od miejsca tzw. desantowania mieli niepostrzeżenie w jak najkrótszym czasie przedostać się na miejsce bytowania.  I  Dodatkowo młodzi elewi mieli utrudnienia przejścia w rejon bytowania poprzez ciągłe patrolowanie przez instruktorów leśnych duktów oraz oświetlanie terenu tak, aby nadać jak najbardziej realistyczne możliwości działania na wrogim obszarze.  Nocna gra terenowa zakończyła się sukcesem grupa specjalna wraz z opiekunami po blisko 4 godzinach nie wykryta i niepostrzeżenie zameldowała się na placu apelowym w Bazie JRS.  Dla większości była to niezapomniana przygoda, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci.

Materiał: JRS Kowalewko 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (1)

  kurka, w dniu 25-10-2021 13:04:01 napisał:

  przebierańcy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Michał , w dniu 25-10-2021 14:34:41 napisał:

  Tak trzymać, niech hejt będzie dla was motywacją, brawo JRS

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Jojo, w dniu 25-10-2021 15:17:24 napisał:

  Zamknąć tą pseudo straż.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Karkówka wieprzowa
12,99PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Budowa hal
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)