Dziś mamy 28 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 grudnia 2019

Niezwykłe jasełka. Wręczono nagrody za świąteczne karaoke

fot. pow.

fot. pow.

Widział ktoś kiedyś św. Józefa, który z wrażenia aż zemdlał podczas gdy Maryja rodziła Pana Jezusa?# Albo czy widział ktoś jak trzej królowie (i to nie przebierańcy, lecz tacy co są królami od urodzenia) przybywają do stajenki? Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół w Szubinie i to tylko podczas Jasełek, które odbyły się 20 grudnia!

Zaczęło się niemrawo. Niektórych pierwsza scena przyprawiła o dreszcze, bo zaczęliśmy od momentu drogi krzyżowej i przybicia do krzyża Pana Jezusa. Na wielu twarzach rodziło się zdziwienie dotyczące tego, czy czasami nie pomyliły się reżyserowi wydarzenia z życia Chrystusa. Po chwili jednak otrzymaliśmy odpowiedź. To tylko scena zapowiadająca to, po co Pan Jezus przybył na ziemię. W drugiej scenie cofnęliśmy się o całe 33 lata i doświadczyliśmy przypomnienia wydarzeń związanych ze Świętami Narodzenia Pańskiego. Byli Aniołowie, Pasterze, Królowie, była Gospodyni, która nie przyjęła świętej Rodziny pod swój dach i „Popielarzowa”, która nakazała Maryi i Józefowi pójść do stajenki. Nie obyło się również bez obecności Jezusa. I to nie lalki, tylko prawdziwego małego aktora! Trzecia scena to już współczesność i codzienne realia szkoły. Zwrócono w niej uwagę na pewien problem, który dotyczy nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych. Dlatego w życzeniach nie było klasycznego „Wesołych Świąt”, lecz życzyliśmy sobie, by w trakcie świętowania zostawić komórkę w kieszeni i otworzyć się na drugiego człowieka.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom. Zarówno tym, którzy odgrywali poszczególne role, jak również tym, którzy pomagali w nagłośnieniu i dekoracji.

Na zakończenie p. Dyrektor wręczyła dyplomy uczniom, którzy wygrali konkursy w ostatnich tygodniach. Zwieńczeniem był występ klasy I TA, która kilka dni wcześniej wygrała szkolne karaoke w świątecznych anglojęzycznych piosenkach.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)