Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2018

Niezwykła lekcja patriotyzmu. Eksponaty żołnierskie najciekawszą atrakcją

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni – Piotr Dąbrowski i Bartek Szymczak – we czwartek # 8 listopada odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

Na kilka dni przed ważną datą, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci miały okazję porozmawiać na temat tego, czym jest niepodległość, jak należy jej bronić, co to znaczy kochać Ojczyznę i być patriotą. Panowie mówili także o Powstaniu Wielkopolskim, przynieśli ze sobą również eksponaty żołnierskie. Stanowiło to nie lada atrakcję, gdyż chętnych do przymierzenia hełmu było wielu.

Panowie przeprowadzili także krótką musztrę angażując dzieci w ćwiczenia ruchowe, jak również wspólnie wyrecytowali wiersz i odśpiewali hymn państwowy.

Spotkanie zakończono na wspólnych zdjęciach, a na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały okolicznościowe naklejki.

materiał: Anna Duda-Nowicka 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Produkty instax
od 37,90PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Kalkulatory
od 6,90PLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)