Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2018

Niezwykła lekcja patriotyzmu. Eksponaty żołnierskie najciekawszą atrakcją

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

Członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni – Piotr Dąbrowski i Bartek Szymczak – we czwartek # 8 listopada odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni.

Na kilka dni przed ważną datą, jaką jest 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci miały okazję porozmawiać na temat tego, czym jest niepodległość, jak należy jej bronić, co to znaczy kochać Ojczyznę i być patriotą. Panowie mówili także o Powstaniu Wielkopolskim, przynieśli ze sobą również eksponaty żołnierskie. Stanowiło to nie lada atrakcję, gdyż chętnych do przymierzenia hełmu było wielu.

Panowie przeprowadzili także krótką musztrę angażując dzieci w ćwiczenia ruchowe, jak również wspólnie wyrecytowali wiersz i odśpiewali hymn państwowy.

Spotkanie zakończono na wspólnych zdjęciach, a na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały okolicznościowe naklejki.

materiał: Anna Duda-Nowicka 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kwasy...
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)