Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

27 września 2021

Niedzielne zmagania szachistów. Wystartowali zawodnicy z powiatu

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę 26 września w Szubińskim Domu Kultury odbył się# 63 Turniej Szachowy Szubin Open - 400 Lecie Bitwy Pod Chocimiem 1621-2021.

W 1621 roku wojska Rzeczypospolitej pod dowództwem hetmana wielkiego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza pokonały armię Imperium Osmańskiego sułtana Osmana II. Zadanie publiczne pod nazwą "Upowszechnianie życia szachowego w Gminie Szubin" współfinansowane jest ze środków budżetu Gminy Szubin. To pierwsze zawody szachowe, które zostały zorganizowane po generalnym remoncie Szubińskiego Domu Kultury. Imprezę otworzyli: prezes Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski i prezes UKS Szachowej Dwójki Szubin Piotr Szybowicz. Obowiązki arbitra sprawował Mikołaj Włoch. Uczestnicy rywalizowali przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, z czasem 15 minut na zawodnika. Na listach startowych znalazło się 31 graczy, a największą niespodziankę sprawił Sebastien Plantet - reprezentant Francji, dzięki któremu turniej miał obsadę międzynarodową.

I miejsce wywalczył Marcel Kutowski (UKS SP 8 Chrzanów) - 6,5 punktu. II miejsce zdobył IM Andrzej Maciejewski (NOK Nakło) - 5,5 punktu, a III miejsce zajął Jarosław Wiśniewski (BKS Chemik Bydgoszcz) - 5 punktów. W grupie B na podium znaleźli się: I miejsce Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin / Kcynia) - 4 punkty, II miejsce Marcin Rydzyński (NOK Nakło) - 3,5 punktu, III miejsce Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) - 3,5 punktu. Najlepszą kobietą zawodów okazała się Julia Rocławska (BKS Chemik Bydgoszcz / I LO Szubin / Kcynia) - 3 punkty.

Wyniki pierwszej dziesiątki turnieju
M T Zawodnik Klub P
1 I+ Marcel Kutowski UKS SP 8 Chrzanów 6,5
2 IM Andrzej Maciejewski NOK Nakło 5,5
3 I Jarosław Wiśniewski BKS Chemik Bydgoszcz 5,0
4 I++ Piotr Szybowicz UKS Szachowa Dwójka Szubin 5,0
5 II Hubert Gabryszewski NOK Nakło 5,0
6 II Mateusz Okoński MKS EMDEK Bydgoszcz 5,0
7 I Dariusz Wargulec UKS Szachowa Dwójka Szubin 4,5
8 - Sebastien Plantet Francja 4,0
9 I Paweł Kadukowski UKS Szachowa Dwójka Szubin 4,0
10 IV Przemysław Chudzik UKS Szachowa Dwójka Szubin 4,0

Materiał: PS

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Cytryna
3,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)