Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Nie tylko o sprawach wsi. Malice podzieliły fundusz

fot. LZ

fot. LZ

We wtorek 10 września na zebraniu sołeckim spotkali się mieszkańcy sołectwa Malice.

Wspólnie podzielili fundusz sołecki na rok 2020 a także wymienili poglądy w wielu sprawach – nie tylko tych, które bezpośrednio dotyczą gminy Kcynia.

Zanim rozpoczął się właściwy podział funduszu, trzeba było przeznaczyć na coś środki, które są do wykorzystania jeszcze w roku 2019. Sołtys wsi Joanna Dolatowska poinformowała, że zostało 2748 zł i warto kupić za te pieniądze nowe szambo do świetlicy. Mieszkańcy przystali na tę propozycję.
Do wykorzystania w roku przyszłym sołectwo ma 21 tys. 717,10 zł. Na co przeznaczono środki?
czynsz do wspólnoty mieszkaniowej – 1077,27 zł,
zakup ledowej lampy oświetleniowej – 500 zł,
zakup dwóch halogenów – 500 zł,
przegląd placu zabaw – 100 zł,
konserwacja i naprawy placu zabaw – 200 zł,
paliwo do kosiarki – 300 zł,
remont łazienki i korytarza w świetlicy – 1300 zł,
ławeczki koło przystanku – 1000 zł,
opał – 200 zł,
prąd i woda – 500 zł,
wywóz nieczystości płynnych – 300 zł,
integracja wsi – 1000 zł,
zakup artykułów spożywczych – 1000 zł,
stelaże i nogi do stołów w świetlicy – 1500 zł,
równiarka – 3000 zł,
odśnieżanie – 1000 zł,
umowa zlecenie – 2000 zł,
zakup kostki brukowej – 6200 zł.

W zebraniu uczestniczyli burmistrz Kcyni Marek Szaruga i radny Rady Powiatu Ryszard Bagnerowski, więc mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań. Rozmawiano więc o drogach powiatowych (radny powiedział, że po ukończeniu remontów w Górkach Zagajnych, będzie można rozpocząć prace w Malicach). Mieszkańcy zwrócili uwagę na konieczność wycięcia krzaków wzdłuż dróg w sołectwie oraz potrzebę odnowienia zaoranych rowów melioracyjnych. Pytano także, czy drogi gminne muszą być równane przez ZGKiM. Dyskutowano o sprawach socjalnych. Zebrani w świetlicy doszli do wniosku, że środki przeznaczone na rządowy program 500+ są wydawane nieracjonalnie i powinny powstać konkretne kryteria przyznawania dotacji.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Oczyszczanie twarzy
Tonery Directions
27PLN
Meble kuchenne
Krzesło młodzieżowe
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)