Dziś mamy 14 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

11 września 2019

Nie tylko o sprawach wsi. Malice podzieliły fundusz

fot. LZ

fot. LZ

We wtorek 10 września na zebraniu sołeckim spotkali się mieszkańcy sołectwa Malice.

Wspólnie podzielili fundusz sołecki na rok 2020 a także wymienili poglądy w wielu sprawach – nie tylko tych, które bezpośrednio dotyczą gminy Kcynia.

Zanim rozpoczął się właściwy podział funduszu, trzeba było przeznaczyć na coś środki, które są do wykorzystania jeszcze w roku 2019. Sołtys wsi Joanna Dolatowska poinformowała, że zostało 2748 zł i warto kupić za te pieniądze nowe szambo do świetlicy. Mieszkańcy przystali na tę propozycję.
Do wykorzystania w roku przyszłym sołectwo ma 21 tys. 717,10 zł. Na co przeznaczono środki?
czynsz do wspólnoty mieszkaniowej – 1077,27 zł,
zakup ledowej lampy oświetleniowej – 500 zł,
zakup dwóch halogenów – 500 zł,
przegląd placu zabaw – 100 zł,
konserwacja i naprawy placu zabaw – 200 zł,
paliwo do kosiarki – 300 zł,
remont łazienki i korytarza w świetlicy – 1300 zł,
ławeczki koło przystanku – 1000 zł,
opał – 200 zł,
prąd i woda – 500 zł,
wywóz nieczystości płynnych – 300 zł,
integracja wsi – 1000 zł,
zakup artykułów spożywczych – 1000 zł,
stelaże i nogi do stołów w świetlicy – 1500 zł,
równiarka – 3000 zł,
odśnieżanie – 1000 zł,
umowa zlecenie – 2000 zł,
zakup kostki brukowej – 6200 zł.

W zebraniu uczestniczyli burmistrz Kcyni Marek Szaruga i radny Rady Powiatu Ryszard Bagnerowski, więc mieszkańcy mieli możliwość zadawania pytań. Rozmawiano więc o drogach powiatowych (radny powiedział, że po ukończeniu remontów w Górkach Zagajnych, będzie można rozpocząć prace w Malicach). Mieszkańcy zwrócili uwagę na konieczność wycięcia krzaków wzdłuż dróg w sołectwie oraz potrzebę odnowienia zaoranych rowów melioracyjnych. Pytano także, czy drogi gminne muszą być równane przez ZGKiM. Dyskutowano o sprawach socjalnych. Zebrani w świetlicy doszli do wniosku, że środki przeznaczone na rządowy program 500+ są wydawane nieracjonalnie i powinny powstać konkretne kryteria przyznawania dotacji.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Makijaż na każdą okazję
Usta - powiekszanie
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)