Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 września 2018

Nie tylko grali, ale także oddali hołd poległym podczas II wojny światowej

fot. KST „Nasz kort” Kcynia

fot. KST „Nasz kort” Kcynia

KST „Nasz kort” kontynuuje rozgrywki tenisowe w ramach II Otwartej Ligi tenisa #ziemnego. Wiemy już, kto zajął ostatecznie I i II miejsce w grupie B jednocześnie uzyskując awans do gier półfinałowych.

Pierwszego września na korcie pojawiły się dwie pary z grupy A. Przed pojedynkiem Ł. Ficka z J. Nowakowskim, zawodnicy ci oddali hołd wszystkim rodakom, którzy polegli podczas drugiej wojny światowej symboliczną minutą ciszy. Na obiekcie przy ulicy Poznańskiej zapłonął również znicz, który ma symbolicznie przypominać o tej potwornej tragedii naszych rodaków.

Dotychczasowe wyniki spotkań prezentują się następująco:
Środa, 29 sierpnia 2018 r. – pierwsza spora niespodzianka, bo faworyzowany i bardziej ograny zawodnik musiał uznać wyższość kolegi, który wrócił po długim leczeniu do tenisa ziemnego.
J. Kieliszewski – J. Nowakowski 2:1 (6:1, 3:6, 6:3) - grupa B
W meczu na szczycie grupy B padł rezultat:
M. Krzyżanowski – A. Rybicki 2:0 (6:1, 63)

Czwartek, 30 sierpnia 2018 r. – w tym spotkaniu też zanosiło się na pewną sensację, ale weteran uporał się nie tylko z młodszym kolegom ale i z własną kontuzją.
J. Orzechowski – M. Pezacki 0:2 (5:7, 3:6) – grupa A
J. Adamczewski – A. Kowalski 2:0 (6:4, 6:3) – grupa A

Sobota, 1 września 2018 r. – pierwsze spotkanie w tym dniu pomiędzy liderem grupy A Michałem Biernackim a Jakubem Orzechowskim zakończyło się pewnym zwycięstwem tego pierwszego.
J. Orzechowski – M. Biernacki 0:2 (1:6, 2:6)

W drugim pojedynku kolejna sensacja! Bardzo doświadczony zawodnik J. Nowakowski ulega w dość łatwy sposób z Ł. Fickiem.
Ł. Ficek – J. Nowakowski 2:0 (6:0, 6:1) – grupa B

Niedziela, 2 września 2018 r.
M. Paszkiet – M. Pezacki 0:2 (0:6, 3:6) – grupa A
Awans do półfinałów z grupy B z pierwszego miejsca uzyskał M. Krzyżanowski (komplet zwycięstw), z drugiej pozycji awansował A. Rybicki. Gratulujemy!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkim sympatyków tej wspaniałej dyscypliny sportowej na kort tenisa ziemnego w Kcyni przy ulicy Poznańskiej.

Organizatorem Ligi jest Burmistrz Kcyni p. Marek Szaruga i Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz Kort” w Kcyni.

materiał: M. Pezacki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)