Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 czerwca 2021

Nauczycielka języka angielskiego i geografii w Krzywoustym. Laureatką Wojewódzkiego Konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy ogłosiło# wyniki Wojewódzkiego Konkursu NAUCZYCIEL Z PASJĄ 2021. Wśród 4 tegorocznych laureatów jest Pani Ewa Zdrojewska – Baliniak nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

Przewodnicząca Jury Konkursu Anna Rupińska podkreśla, że jest to szczególne wyróżnienie dla „nauczycieli z pasją, nietuzinkowych ludzi, przyjaciół uczniów”. Idea konkursu promowanie twórczych postaw i pokazywanie jak prywatne pasje nauczyciela mogą twórczo wpływać na proces edukacyjny.

Sama Laureatka – Pani Ewa Zdrojewska Baliniak tak scharakteryzowała swoją postawę w tym względzie: „ Od zawsze podróże były moją pasją, a hasłem przewodnim słowa T. Halika: Bezpośredni kontakt z krajobrazem, z ludźmi jest nie do zastąpienia. Ponadto podróżowanie to proces ciągłego uczenia się, przygotowywanie się do nowych wypraw, zdobywanie wiedzy na temat określonego regionu i jego mieszkańców, uczenie się bycia wśród tych ludzi. Nie od dziś znane jest powiedzenie, iż podróże kształcą. Dlaczego? Bo doświadczamy czegoś osobiście – obojętnie czy zwiedzamy obiekty wpisane na listę dziedzictwa UNESCO czy stoimy na szczycie lokalnego wzniesienia. W podróżowaniu chodzi o emocje, wrażenia – one pozostają w nas na zawsze, a wiedza, którą w ten sposób zdobywamy zapada głęboko w pamięć. Co tak naprawdę ciągnie człowieka w świat? Ciekawość, głód przeżyć, czy jak pytał Ryszard Kapuściński potrzeba ciągłego dziwienia się? Stwierdził on, iż „człowiek, który przestaje się dziwić, jest wydrążony, ma wypalone serce. Dodając na końcu, iż w człowieku, który uważa, iż wszystko już było i nic nie może go zdziwić – umarło to co najpiękniejsze – uroda życia.”

Gratulujemy Pani Ewie i życzymy dalszych sukcesów !!!

Materiał: Paweł Darul / I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 26 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pandemia ma też pozytywne strony? Wyniki badania mogą szokować

Czwarta fala zakażeń Covid-19 stoi u drzwi, coraz więcej# państw prośbą i groźbą stara się przekonywać opierających się przed szczepieniami obywateli. Może opór to po części efekt przekonania, że pandemia nie jest taka straszna? W badaniu zrealizowanym dla Rejestru Dłużników BIG InforMonitor co szósty Polak mówi, że nie doświadczył żadnych negatywnych skutków pandemii. Według co czwartej dorosłej osoby pandemia przyniosła tyle samo następstw pozytywnych, co negatywnych, są też nieliczni, którzy dostrzegają więcej plusów sytuacji. Inaczej uważa połowa społeczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)