Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Narodowe czytanie. Siódmy raz wzięli udział w akcji

fot. Jarosław Nurkiewicz

fot. Jarosław Nurkiewicz

Już po raz siódmy Zakład Karny w Potulicach wziął udział w akcji "Narodowego Czytania".

Zakład Karny w Potulicach po raz siódmy przyłączył się do Prezydenckiej akcji "Narodowego Czytania". W tym roku Prezydent RP zaprosił nas - Polaków, do czytania ośmiu lektur na ósme "Narodowe Czytanie". Tymi lekturami były krótkie formy literackie – nowele Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Władysława Stanisława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza, Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego. Jak napisał w specjalnym liście na okoliczność akcji „Narodowego Czytania” Prezydent RP Andrzej Duda: „Teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii”.

Za kratami
Jak co roku w zakładowym radiowęźle czytane były w odcinkach literackie dzieła. Emitowano w nim także informacje przybliżające ideę i historię prezydenckiej akcji "Narodowego Czytania", a także organizowano konkursy tematyczne dotyczące życiorysów, twórczości autorów dzieł, okresów literackich i samych nowel.

materiał: kpt. Jarosław Nurkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)