Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 marca 2018

Narada koordynacyjna. Poruszono kwestię bezpieczeństwa

fot. Nadleśnictwo Szubin

fot. Nadleśnictwo Szubin

1 marca odbyła się narada koordynacyjna, dotycząca szkodnictwa leśnego oraz ochrony # przeciwpożarowej w Nadleśnictwie Szubin.

W naradzie udział wzięli przedstawiciele: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle n/Notecią oraz Żninie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle n/Notecią, Łabiszynie i Szubinie, Komendy Powiatowej Policji w Żninie i Nakle n/Notecią, Komisariatu Policji w Kcyni i Szubinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, Prokuratury Rejonowej w Szubinie, Urzędu Miejskiego w Nakle n/Notecią, Szubinie, Łabiszynie, Kcyni i Urzędu Gminy Sadki, a także przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych w Nakle n/Notecią oraz pracownicy Nadleśnictwa.

Zgromadzonym przedstawiono analizę pożarów i szkodnictwa leśnego za rok 2017. W stosunku do roku 2016 ilość pożarów lasu pozostała na tym samym poziomie, natomiast zwiększyła się wykrywalność sprawców wykroczeń i przestępstw dotyczących szkodnictwa leśnego.

W trakcie spotkania Nadleśniczy Grzegorz Gust przedstawił sytuację po nawałnicy oraz plany odnowienia lasu zapewniając, że nowy las będzie jeszcze bardziej różnorodny, a przy tym piękniejszy. Następnie Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Waldemar Ulatowski omówił zdarzenia związane z nawałnicą oraz czynności jakie podjęto w celu zneutralizowania skutków huraganowych wiatrów.

Ostatnim punktem narady było wystąpienie Marcina Kostrzyńskiego - przyrodnika, filmowca, który opowiedział o doświadczeniach związanych z obserwacją przyrody w lasach, wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Trzy dni po naradzie, na terenie leśnictwa Nakło, doszło do pożar lasu, uszkodzonego przez nawałnicę. Szczęśliwie pożar udało się ugasić, niedopuszczając do jego rozwoju.

Wszystkie ubiegłoroczne pożary zakwalifikowano jako celowe podpalenia. Sprawca takiego czynu obciążany jest kosztami akcji gaśniczej. Dzięki stałemu monitoringowi lasów, patrolom straży leśnej oraz wrażliwości ludzi, wykrywalność sprawców podpaleń wzrasta.

materiał: Jakub Sokołowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)