Dziś mamy 17 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2019

Nakielscy policjanci na festynie. Rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przy szkole w Sipiorach odbył się festyn rodzinny, do udziału w którym zostali zaproszeni # nakielscy policjanci. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

Policjanci z nakielskiej jednostki zostali zaproszeni do udziału w festynie rodzinnym organizowanym przy Szkole Podstawowej w Sipiorach. Mundurowi tradycyjnie już, jak co roku, wzięli udział w przedsięwzięciu i przygotowali dla uczestników różne atrakcje.

Z oferty przygotowanej przez policjantów korzystały przede wszystkim dzieci, które chętnie siadały za kierownicą policyjnego radiowozu i rozmawiały z policjantami na temat ich codziennej służby oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy festynu z ochotą grali też w grę edukacyjną, gdzie wykazać się musieli znajomością przepisów drogowych. Zwycięzcy otrzymali od mundurowych drobne upominki.

Chętni mieli także okazję odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, a odważniejsi  przejść tor przeszkód z założonymi na oczach alkogoglami i narkogoglami.
       
Na pamiątkę wizyty, mundurowi rozdali dzieciom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)