Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2019

Nakielscy policjanci na festynie. Rozmowy z dziećmi o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Przy szkole w Sipiorach odbył się festyn rodzinny, do udziału w którym zostali zaproszeni # nakielscy policjanci. Mundurowi przygotowali dla uczestników przedsięwzięcia różne atrakcje.

Policjanci z nakielskiej jednostki zostali zaproszeni do udziału w festynie rodzinnym organizowanym przy Szkole Podstawowej w Sipiorach. Mundurowi tradycyjnie już, jak co roku, wzięli udział w przedsięwzięciu i przygotowali dla uczestników różne atrakcje.

Z oferty przygotowanej przez policjantów korzystały przede wszystkim dzieci, które chętnie siadały za kierownicą policyjnego radiowozu i rozmawiały z policjantami na temat ich codziennej służby oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy festynu z ochotą grali też w grę edukacyjną, gdzie wykazać się musieli znajomością przepisów drogowych. Zwycięzcy otrzymali od mundurowych drobne upominki.

Chętni mieli także okazję odbić na pamiątkę odcisk swojego palca, a odważniejsi  przejść tor przeszkód z założonymi na oczach alkogoglami i narkogoglami.
       
Na pamiątkę wizyty, mundurowi rozdali dzieciom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)