Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2020

Najstarszy konkurs sztuki ludowej został wznowiony!

fot. pow.

fot. pow.

Szubiński Dom Kultury wznowił prace nad organizacją 58. Konkursu Sztuki Ludowej #Pałuk. Termin składania prac mija 24 lipca, a podsumowanie odbędzie się bez udziału publiczności.

Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk odbywa się nieprzerwanie od 1963 roku. Przetrwał przebudowę siedziby w latach 60-tych, stan wojenny, wstrzymał go Koronawirus. 58. edycja tego wydarzenia miała zostać podsumowana 9 maja. Jednak na dwa tygodnie przed pierwszym terminem składania prac zawieszono działalność instytucji kultury w całej Polsce. Podjęto więc próbę przesunięcia tego terminu do połowy kwietnia, co też okazało się niemożliwe do wykonania. Ostatecznie wydarzenie zostało zawieszone.

Na kilka dni przed wznowieniem działalności Szubińskiego Domu Kultury ogłoszony został nowy regulamin konkursu. Oto co się zmienia w porównaniu do pierwotnego regulaminu tej edycji.

Prace na konkurs można złożyć w czterech lokalizacjach. Jest to oczywiście tymczasowa siedziba Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Św. Marcina 13 w Szubinie, Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Muzeum Regionalne “Opatówka” w Wągrowcu oraz Żniński Dom Kultury. Istnieje jednak różnica w terminach dostarczenia prac. Do instytucji w Kcyni, Wągrowcu i Żninie prace należy składać już do 3 lipca. Prace twórców będą tam przechowywane przez okres dwóch tygodni po czym do 24 lipca zostaną przetransportowane do Szubina. Właśnie tego dnia przypada ostateczny termin składania prac. W siedzibie organizatora wszystkie dzieła dostarczone transportem zbiorowym jak i osobiście również przejdą dwutygodniową kwarantannę przed oceną komisji konkursowej.

Jak co roku twórcy wraz z regulaminem otrzymują losowe, indywidualne godło. Tak też było w tym roku. Otrzymane w lutym br. przez stałych uczestników godła zachowują swoją ważność i należy nimi opisać swoje prace. W przypadku braku sygnetu należy skontaktować się z organizatorem.

Tegoroczne podsumowanie konkursu będzie inne od wszystkich dotychczasowych. Odbędzie się ono bez bezpośredniego udziału twórców, przedstawicieli partnerów konkursu, gości i mediów. Jednak transmisję z przebiegu podsumowania będzie można obejrzeć w Internecie na kanale YouTube Szubińskiego Domu Kultury i Facebooku organizatora. Link do transmisji dostępny będzie także na stronach internetowych partnerów konkursu. Samo podsumowanie zaplanowane zostało na 12 września o godzinie 18:00.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Masaż leczniczy
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie geometrii kół
Meble pokojowe
Drobne naprawy
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)