Dziś mamy 18 lutego 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
01 lutego 2018

Najmłodsi judocy rywalizowali o puchar. Bardzo dobrze spisali się kcynianie

fot. Magdalena Rybak

fot. Magdalena Rybak

Już po raz piętnasty najmłodsi judocy zmierzyli się w Ogólnopolskim Turnieju Judo #Młodzików, Młodziczek i Dzieci o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Pomysłodawcami imprezy są pilscy trenerzy Józef i Tomasz Jopkowie.

W zawodach udział brało ponad 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wspaniale jak zwykle spisali się zawodnicy MLUKS Orlik Kcynia, trenujący w klubowej sekcji judo.

Michał Błaszczykiewicz zajął 1 miejsce, Mateusz Rybak - 3 miejsce, Dominik Marks - 3 miejsce, Marek Mazurek - 3 miejsce. Po raz pierwszy w zawodach udział wziął również Nikodem Marks zajmując 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom oraz ich trenerowi p. Bernardowi Ziembikiewiczowi.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim Rodzicom zawodników, którzy wielokrotnie poświęcają swój prywatny, wolny czas, aby móc realizować sportowe marzenia swych pociech.

Judo to ćwiczenia ogólnorozwojowe i wszechstronne. Tworzą one alternatywę dla ciężkich szkolnych plecaków oraz siedzącego trybu życia. Kształtują siłę, szybkość, wytrzymałość, gibkość i koordynację ruchową. Dla dynamicznie kształtującego się młodego organizmu nie ma nic lepszego niż tego typu aktywność fizyczna. Treningi judo są bezpłatne dla uczestników. W każdej chwili można dołączyć do sekcji.

Zajęcia judo realizowane są w ramach dotacji pozyskanej przez MLUKS Orlik Kcynia ze środków budżetowych gminy Kcynia, w otwartym konkursie ofert pn. „Rozwój sportu na terenie gminy Kcynia w 2018 roku”.

materiał: Ewa Hałas

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)