Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2018

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Dokonano zmian w budżecie

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

18 kwietnia 2018r. odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej w Kcyni zwołana na wniosek burmistrza Kcyni # w trybie art.20 ust.3 ustawy o samorządzie gminnym. Związana ona była ze zmianami w uchwale dotyczącej budżetu gminy Kcynia na 2018 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kcynia.

 Zmian w budżecie dokonano przede wszystkim w związku z uzyskaniem informacji o przyznaniu gminie Kcynia dofinansowania na realizację zadania pn. "Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w obrębach Studzienki, Sipiory i Józefkowo" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zgodnie ze złożonym wnioskiem planowane dofinansowanie wyniesie 258,866 zł i stanowić będzie 63,63% kosztów kwalifikowalnych. Planowany łączny limit wydatków na to zadanie wyniesie 613,179,69 zł. Sesję poprowadził przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak. Jak wyjaśnił burmistrz Kcyni Marek Szaruga podjęcie uchwały dotyczącej zmian w budżecie jest istotne ze względu na konieczność realizacji bardzo ważnej inwestycji, jaką jest dalsze wodociągowanie gminy. O tym jak ważny jest dostęp do bieżącej wody nikogo nie trzeba przekonywać. - Dziękuję państwu radnym za podjęcie tej uchwały. Tego typu zadania to priorytet - podkreślił.

Podczas sesji podjęte zostały dwie uchwały. W dalszej części, w wolnych wnioskach, podejmowano tematy związane m.in. z remontem dróg po zimie (radny Bartłomiej Muzolf), usuwaniem zakrzaczeń przy drogach powiatowych (radny Łukasz Szczepański), zmian w prawie łowieckim i planowanych szkoleniach związanych z udziałem sołtysów w procesie szacowania strat, brakiem informacji ze strony ustawodawcy o całej procedurze i wieloma pytaniami w tej kwestii (radna Danuta Rudzka), potrzeby interwencji na drodze gruntowej w Głogowińcu (sołtys Grzegorz Kowalski), pozostawionych drobnych gałęzi po nawałnicy, których obowiązek mieli indywidualni odbiorcy, którzy mieli pozwolenie na zagospodarowanie połamanych drzew (radny Jan Kurant).

Jeden z mieszkańców Dziewierzewa pytał o to, kto jest odpowiedzialny za procedurę przekształcenia działki parafialnej na rekreacyjną. Uzyskał odpowiedź, że za takie sprawy odpowiada Wydział Geodezji Starostwa Powiatowego, a nie gmina. Radna Monika Wołyńska sygnalizowała o wylanej masie na przejściu dla pieszych w sąsiedztwie ronda i konieczności jej usunięcia, a radny Stanisław Grabarski mówił o konieczności wypompowania nagromadzonej wody przy rozdzielni prądu zlokalizowanej w kierunku Tupadł. Na większość interpelacji odpowiedziała zastępca burmistrza Kcyni Bogna Adamska informując zgromadzonych m.in. o rozpoczętej pracy równiarki, planowanych na koniec miesiąca pracach przy likwidacji większych ubytków w nawierzchniach dróg gminnych, zleceniu wyskarpowania i wyczyszczenia rowu przy drodze w kierunku Tupadł oraz podjętych przez gminę działaniach związanych z przeszkoleniem sołtysów w związku ze zmianami w prawie łowieckim. Na tym sesję zakończono.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Nowe znaki w Brzózkach. Pozwolą ocalić niejedno kocie życie

Nowa droga w Brzózkach, a nasze koty #mają stare nawyki. Nie są przyzwyczajone do większych szybkości pojazdów. Dlatego znaki ostrzegawcze może pozwolą ocalić nie jedno kocie życie.

(czytaj więcej)