Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

26 września 2021

Nabrzeże Noteci. Od rozpoczęcia prac minął ponad rok, a końca nie widać

fot. pow.

fot. pow.

Mogłoby się wydawać, że naprawa nabrzeża na# Noteci w Nakle to zwykły remont. Nic bardziej mylnego. Od rozpoczęcia remontu minął ponad rok, a jego końca nie widać. Wykonawca nie wywiązał się z umowy, prace przerwano.

Ponad rok temu, zauważono, że nabrzeże nakielskiej przystani jest w złym stanie. Wówczas odwiedzający zwrócili uwagę na zapadający się fragment nabrzeża, który stwarzał zagrożenie. Informacje napływały do starostwa, które jest zarządcą przystani. Jednak za stan samego nabrzeża Noteci odpowiadają Wody Polskie. Instytucja ta zajęła się tym problemem. Ogłoszono przetarg, wyłoniono wykonawcę, a prace naprawcze miały zostać wykonane do połowy października ubiegłego roku. Potem mówiono o początku grudnia. Minął ponad rok od momentu, kiedy zauważono uszkodzenia, a nabrzeże nadal nie jest naprawione. Teren jest odgrodzony, ale nie są na nim wykonywane żadne prace. Jak pisaliśmy jakiś czas temu, Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą, który nie wywiązał się z warunków umowy. Sprawa trafiła do bydgoskiego sądu. Takie informacje przekazywano naszej redakcji wiosną. Na jakim etapie jest obecnie ta sprawa?

– Sprawa nadal toczy się przed sądem, oczekujemy na prawomocne orzeczenie – przekazała nam rzecznik prasowy Wód Polskich w Bydgoszczy Edyta Rynkiewicz. Wody Polskie czekają na wyrok, rozgrzebane nabrzeże nadal jest dowodem w sprawie i nie mogą być na nim wykonywane żadne prace. Jak proces się zakończy, Wody Polskie ogłoszą nowy przetarg na remont.

Zanim nabrzeże zostanie naprawione, minie jeszcze sporo czasu. Tymczasem nabrzeże i jego najbliższe otoczenie jest w coraz gorszym stanie. W ostatnim czasie odwiedzający zauważyli, że chodnik, którym można było spacerować bezpośrednio przy rzece zniknął pod grubą warstwą piasku. Zapytaliśmy panią rzecznik Wód Polskich o tę sprawę. – Za plac budowy cały czas odpowiada wykonawca, z którym Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jest w sporze sądowym – przekazała tylko Edyta Rynkiewicz. Wielu odwiedzających nie kryje, że taka sytuacja wyjątkowo negatywnie wpływa na obraz przystani. – To w sumie jedyne miejsce w Nakle, gdzie można przyjść i odpocząć. Szkoda, że tak wygląda. Te słupki szpecą, w sumie nie jest też do końca bezpiecznie – podsumował problem jeden z mieszkańców Nakła, który często odwiedza nakielską marinę.

Źrodło: 

Oceń artykuł: 5 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 21 (21)

  xxx, w dniu 26-09-2021 13:26:24 napisał:

  to chyba zaczyna być standard w Nakle ul wzg, wodociagowe tez stoi od miesiąca i nic się nie dzieje

  odpowiedz

  • 12 (14)

  Graczka, w dniu 26-09-2021 13:56:07 napisał:

  Na wzgorzu juz mam dosc

  odpowiedz

  • 23 (31)

  Maćkowska , w dniu 26-09-2021 14:28:24 napisał:

  Jaka gmina taki powiat czyli do dupy. Ale dietkę tak z chęcią każdy (niepo)radny przytula co miesiąc. A najbardziej pazerni są Ci z PiS jak widać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -12 (14)

  Janusz , w dniu 26-09-2021 15:54:14 napisał:

  Oj tam, oj tam

  odpowiedz

  • 26 (26)

  Józef , w dniu 26-09-2021 16:44:35 napisał:

  Niech wybrukują to nadbrzeże wszystkimi medalami i nagrodami. Które są przynawane za "działania" na rzecz Noteci

  odpowiedz

  • 9 (13)

  mieszkaniec, w dniu 26-09-2021 17:53:36 napisał:

  dom dziecka w Paulinie stoi pusty za pół miliona te włodarze tyle kasy marnują

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (8)

  Blażenka, w dniu 26-09-2021 18:24:33 napisał:

  To ekologia w czystej postaci.

  odpowiedz

  • 10 (12)

  Petent, w dniu 26-09-2021 19:43:26 napisał:

  Czy schody do urzędu też są w sądzie?

  odpowiedz

  • 12 (12)

  nakielanin, w dniu 26-09-2021 19:53:28 napisał:

  Bezsilność wobec tej sytuacji jest porażająca, ale dlaczego dopuszczono do realizacji tej inwestycji na tak zaawansowanym etapie, gdzie wówczs był nadzór, ktoś za to chyba odpowiada?. A kto na tym cierpi - My Mieszkańcy!

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Stefan , w dniu 26-09-2021 20:34:41 napisał:

  Czy mieszkańcy nadal nie widzą że dla ich włodarzy bardziej liczy się ich dobro osobiste a nie dobro ich wyborców. Przecież firmy wykonujące są selekcjonowane przez przetargi. Chyba ktoś w wodach polskich jak i gminie czy starostwie weryfikuje takie firmy w jakiś sposób. Smutne bo cierpią prości podatnicy za brak kompetencji ludzi na stanowisku

  odpowiedz

  • 4 (8)

  N, w dniu 26-09-2021 23:57:20 napisał:

  Gdzie pań Tomasz z paterka jak jest obiadek gratis to jest

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Przypadek Tomasza M, w dniu 27-09-2021 08:50:03 napisał:

  Pana Tomasza z Paterka głowa boli, bo w Paulinie dom dziecka za ok 600 tyś zł stoi pusty, a trzeba jeszcze weń władować 260 tyś zł. Rodzina niecierpliwie czeka na etaty, tak więc nie w głowie mu Noteć

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Nurburgring , w dniu 27-09-2021 11:02:21 napisał:

  Spokojnie i w Paulinie będzie wszystko na swoim miejscu,

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Wucia, w dniu 27-09-2021 15:22:42 napisał:

  Pan Tomasz M.chealił się ,że to jego zasługa ,że nadbrzeże Noteci robione.Kłamał,bo wychodzi z tego że to wody polskie.Zresztą inwestycje starostwa to same straty.Marina tylko daje dochody latem,nic tam się później nie dzieje.Same straty.Tak samo w Paterku , projekt się skończył i chętnych nie ma.Budynek kupę tysięcy kosztował.Yeraz same biura dla VIP-ów ..Żenada.Pan Tomasz to tylko dobrze do zdjęć pozuje.Dobry bajer pół sukcesu i pracę znajomym z partii załatwia i z PiSem się brata ,żeby do sejmu się dostać na przyszłe wybory.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Cytryna
3,99PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)