Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 września 2018

Modernizacja drogi trwa. Wyremontowane zostaną dwa kilometry

fot. powierzone

fot. powierzone

Przejeżdżając przez tę malowniczą miejscowość, można natknąć się na właśnie trwające prace # drogowe.

Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Nakielskiego trwa. Zaglądamy na drogę w Kowalewku-Folwark!

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nakielski, który na remont tego niespełna 2-kilometrowego odcinka w stronę Kowalewka przeznaczył prawie 2,5 mln złotych. W ramach modernizacji trasy przewidziane jest m.in. poszerzenie jezdni do 5,5 metrów, położenie chodnika i nowej nawierzchni, a także „odwodnienie” drogi, które pozwoli zachować dobry stan jezdni na dłużej.

Inwestycje na drodze nr 1914C przeprowadzane były przez Powiat Nakielski również w latach ubiegłych. W zeszłym roku trasa ta była remontowana na odcinku Józefkowo – Kowalewko-Folwark, natomiast w 2016 roku nową nawierzchnię położono w ciągu drogi Rozwarzyn – Polichno.

materiał: Monika Oleś

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)