Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 marca 2020

Młodzież z kcyńskich i szubińskich szkół na międzynarodowych targach

Dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu ze strony Burmistrza Urzędu Miejskiego w# Kcyni Pana Marka Szarugi oraz Dyrektora Wydziału Edukacji, Sportu i Rekreacji w Szubinie Pana Janusza Nowakowskiego możliwe było zorganizowanie wycieczki zawodoznawczej w dniu 5.03.2020r. dla uczniów klas ósmych z gminy Kcynia i Szubin na Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo- Przetwórczego INNOFORM w Bydgoszczy.

To właśnie w stolicy polskiej Doliny Narzędziowej doświadczeniem, nowościami i wiedzą dzielą się przedsiębiorcy z całego świata. Spotyka się ponad 300 wystawców– przyjeżdżają m.in. z Australii, Austrii, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

Podczas imprezy nasi uczniowie i oczywiście my dorośli mogliśmy zapoznać się z innowacyjnymi technologiami, nowościami wykorzystywanymi we współczesnej gospodarce przemysłowej. Będąc na targach mogliśmy obejrzeć nie tylko produkty czy usługi, ale także maszyny podczas pracy.

Zdobyta wiedza i doświadczenie niewątpliwie uzmysławiają, że branża produkcyjna to przede wszystkim cyfryzacja i automatyzacja oraz przyszłość na rynku pracy.

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią bardzo serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie oraz uczniom i opiekunom z poniżej wymienionych szkół:
• Szkoła Podstawowa w Siporach- opiekun Pani Lucyna Bursztynowicz
• Szkoła Podstawowa w Kcyni- opiekun Pani Dorota Pater
• Szkoła Podstawowa w Mycielewie- opiekun Pani Małgorzata Kwiatkowska
• Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie-opiekun Pani Emilia Masiakowska
• Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie- opiekun Pani Barbara Kowalewska
• Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie- opiekun Pani Gabriela Sobczak
• Szkoła Podstawowa w Królikowie- opiekun Pani Magdalena Kozłowska
• Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie- opiekun Pani Agnieszka Grobelska


Organizator:
Joanna Rygielska
Koordynator Sieci Współpracy i Samokształcenia Doradców Zawodowych
PPPP w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Makijaż na każdą okazję
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Wulkanizacja
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)