Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2018

Młodzież odwiedziła mundurowych w kcyńskim komisariacie

fot. KPP

fot. KPP

Młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych z Kcyni odwiedziła policjantów i przyglądała się ich #pracy. Uczniowie mieli okazję zwiedzić komisariat oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni gościli w miejscu swojej pracy uczniów z kcyńskiego Zespołu Szkół Specjalnych. Młodzież zwiedziła komisariat, obejrzała sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas codziennych służb i przyglądała się pracy mundurowych. Była też możliwość wejść do policyjnego radiowozu i przez chwilę wczuć się w rolę policjanta. 

Wizyta w komisariacie była też doskonałą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa. Goście wysłuchali dzielnicowego asp. szt. Tomasza Mazurka, który przypominał przepisy ruchu drogowego, szczególnie te, które dotyczą pieszych. Zwracał uwagę na właściwe korzystanie z przejść dla pieszych oraz przestrzegał przed wykorzystywaniem dróg niezgodnie z ich przeznaczeniem. Policjant mówił też o bezpieczeństwie rowerzystów, o tym, jak powinien być wyposażony jednoślad i jak przygotować rower przed wyjazdem w trasę. Asp. szt. Tomasz Mazurek przypominał też o obowiązku noszenia na odzieży elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym, zachęcając jednocześnie do korzystania z odblasków również na obszarach zabudowanych. Uczniowie byli zaciekawieni policyjną służbą i zadawali wiele pytań z tym związanych.

Spotkanie zorganizowano w ramach promowania kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo …. przez cały rok szkolny”.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Wulkanizacja
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Deska elewacyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)