Dziś mamy 15 sierpnia 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 czerwca 2018

Młodzi prymusi na spotkaniu w Toruniu. Wśród nich Alan Jagodziński

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

We wtorek 5 czerwca w Teatrze Wiliama Horzycy w Toruniu odbyło się spotkanie z #27 trzynastolatkami, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka, by uhonorować najmłodszych stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, osiągających w tak młodym wieku znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach wojewódzkich lub ogólnopolskich.

Wśród wyróżnionych trzynastolatków był Alan Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Uczestniczyli w nim także dyrektorzy szkół oraz rodzice stypendystów. Przedstawiciele władz samorządowych województwa złożyli im gratulacje za sukcesy w nauce. Prymusi wraz z gratulacjami odebrali też upominki – czytniki e-booków. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zobaczyć spektakl „Cyber Carano”.

W roku szkolnym 2017/2018 na wsparcie 1,5 tysiąca młodych ludzi przeznaczono 4,5 mln złotych. Każdy z nich otrzyma 3 tysiące złotych wypłacane w transzach. Wsparcie stypendialne można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym, między innymi na zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych, urządzenie miejsca do nauki, a także opłacenie dostępu do Internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

materiał: Jadwiga Olszak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)