Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
07 czerwca 2018

Młodzi prymusi na spotkaniu w Toruniu. Wśród nich Alan Jagodziński

fot. SP Palmierowo

fot. SP Palmierowo

We wtorek 5 czerwca w Teatrze Wiliama Horzycy w Toruniu odbyło się spotkanie z #27 trzynastolatkami, zorganizowane z okazji Dnia Dziecka, by uhonorować najmłodszych stypendystów projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”, osiągających w tak młodym wieku znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach wojewódzkich lub ogólnopolskich.

Wśród wyróżnionych trzynastolatków był Alan Jagodziński ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie. Uczestniczyli w nim także dyrektorzy szkół oraz rodzice stypendystów. Przedstawiciele władz samorządowych województwa złożyli im gratulacje za sukcesy w nauce. Prymusi wraz z gratulacjami odebrali też upominki – czytniki e-booków. Uczestnicy spotkania mieli też okazję zobaczyć spektakl „Cyber Carano”.

W roku szkolnym 2017/2018 na wsparcie 1,5 tysiąca młodych ludzi przeznaczono 4,5 mln złotych. Każdy z nich otrzyma 3 tysiące złotych wypłacane w transzach. Wsparcie stypendialne można przeznaczyć na cele związane z rozwojem edukacyjnym, między innymi na zakup książek i sprzętu dydaktycznego, udział w dodatkowych zajęciach, kursach, konkursach i obozach naukowych, urządzenie miejsca do nauki, a także opłacenie dostępu do Internetu, dojazdów do szkoły oraz zakwaterowania.

materiał: Jadwiga Olszak

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)